Клімкін назвав ідею стимулювання Росії послабленням санкцій "схибнутою".

 

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін назвав "схибленою" ідею стимулювання Росії до поступок у мінському процесі через послаблення санкцій.

 

Про це Клімкін сказав у інтерв'ю австрійському виданню Profil.

 

"Я сенсу не бачу, – підкреслив дипломат, відповідаючи на питання про ініціативу покрокового зняття санкцій, висловлену міністром закордонних справ Австрії і головою ОБСЄ Себастьяном Курцом. – Росія наполягає на тому, що вона не є жодною стороною конфлікту, не демонструє жодного каяття чи готовності виправити те, що вона натворила. Себто ми хочемо підсолодити Росії те, про що вона навіть не хоче слухати. Ми робимо крок назустріч тому, хто й далі наполягає на своєму праві перекроювати кордони Європи і на власний розсуд нападати на своїх сусідів. Ми ніби хочемо стимулювати злочинця, аби той цього року вбив менше, ніж минулого. Хіба це не схиблена логіка?".

 

Відповідаючи на питання, що було би "правильною логікою", Павло Клімкін наголосив: "Правильною логікою було б змусити злочинця повернутись до основ міжнародного права та виправити свої злочини. Лише потім можна було б розмірковувати про пом’якшення кари".

 

"Санкції ЄС є однією з двох причин того, що Росія не набагато ближче підступилась до кордонів Євросоюзу. Перша причина – це готовність України оборонятись. Друга – це відчуття того, що будь-яке порушення міжнародного права матиме фінансові наслідки. Якби не було санкцій, спокуса «творити факти на місці» була б для Володимира Путіна набагато більшою", – зазначив міністр у інтерв'ю, переклад котрого українською мовою опублікував посол у Відні Олександр Щерба.

 

На погляд Клімкіна, у підтриманні санкцій є і "моральний аспект". "Санкції є єдиною рискою між добром і злом, миром та війною, яку в цій ситуації було проведено Євросоюзом. Немає санкцій – немає і різниці між добром і злом, можна робити все, що забажаєш", – пояснив голова зовнішньополітичного відомства.

 

06.02.2017