Європейський суд вчергове визнав, що Росія постачає зброю на Донбас.

Своїм новим вердиктом судді підтвердили законність застосування санкцій проти російського державного оборонного концерну «Алмаз-Антей» у вигляді замороження активів підприємства.

 


«Нинішнім рішенням суд відхилив позов концерну “Алмаз-Антей” і, таким чином, підтримав заморожування активів компанії. Заморожування коштів таких юридичних осіб дозволяє досягти мети, щоб запобігти ескалації конфлікту в Україні. Суд вважає, що Рада ЄУ не діяла непропорційно, коли вирішила заморозити кошти підприємств, які підтримують, матеріально чи фінансово, ті дії російської влади, які підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України. Відповідні рішення повинні привести до того, що агресивні і протизаконні дії Росії припиняться чи стануть дорожчими для тих, хто їх вчиняє, і це буде сприяти мирному врегулюванню кризи в Україні», - йдеться в прес-релізі, опублікованому на сайті Суду загальної юрисдикції Європейської Унії.

 

Також у тексті прес-релізу зазначається, що «Алмаз-Антей» виробляє протиповітряне озброєння, зокрема, ракети «земля-повітря» до сумнозвісних ПЗК «Бук», «які постачалися російській армії, а також  сепаратистам на сході України, що сприяло дестабілізації в цій країні».


Керівництво концерну «Алмаз-Антей» вже встигло відреагувати на рішення Європейського суду, назвавши його «політизованим і таким, що не базується на правовій оцінці обставин справи». «Ще 2014 року посадові особи ЄУ відкрито заявляли, що запровадження санкцій щодо концерну пов'язується з катастрофою літака "Малайзійських авіаліній" 17 липня 2014 року в небі над Україною. У вересні 2016 року Рада ЄУ на слуханнях в Європейському суді юстиції загальної юрисдикції визнала, що зв'язок концерну "Алмаз-Антей" з катастрофою малайзійського Boeing не встановлено. Тим парадоксальніше виглядає сьогоднішнє рішення за нашим позовом», - заявив гендиректор концерну Ян Новіков.

 

У цьому контексті варто навести ще одну цитату з вердикту європейського суду: «Суд також вважає, що Рада ЄУ не була зобов'язана доводити, що зброя, яку виробляє "Алмаз-Антей", була використана в Україні саме сепаратистами. Такі докази було б важко забезпечити, особливо в ситуації тривалого конфлікту, де іноді буває важко точно встановити відповідальність і види зброї, використовувані кожною з воюючих сторін».

25.01.2017