Вашківська Маланка

Традиційно на Старий Новий рік, 14 січня, у містечку Вашківці (Чернівецька область) відбулося імпровізаційне театралізоване святкування Маланки. Вашковецька Маланка — ориґінальне дійство, що проходить тут від дідів-прадідів, — прозивається Переберією. У Переберії (переодяганні) беруть участь тільки чоловіки.

 


Кожен з кутів села придумує свій образ, у якому братиме участь в Периберії. Ця група чоловіків вирішила бути бешкетними покоївками.

 

 

Ще один кут вирішив віддати данину американській культурі. Платформа з американськими знаменитостями — Мерілін Монро, Майкл Джексон, Бетмен. 

 

 

Традиційні учасники Периберії — Василь і Маланка, які гуляють своє весілля. Без них Периберія просто неможлива.

 


На політичні теми вашківчани теж жартують. Цього року топова тема для жартів — такий далекий для України безвізовий режим.

 


Ще один традиційний персонаж Периберії — медвідь. Тепер таких персонажів на святі дуже мало, адже щоб пошити костюм, потрібно багато часу і вміння. Простіше купити маску.

 


З насущних проблем на Перебирії теж жартують. Зокрема, з нашої медицини.

 


Найзапальніші учасники цьогорічної Маланки — мексиканці. Своїми ритмами і танцями вони підкорили гостей.

 


Славнозвісні радянські кіногерої акторів Нікуліна, Віцина і Моргунова учасникам дійства теж не чужі.

 


Одна з наймасовіших платформ свята — платформа з мисливцями.

 


Німецька свастика може тисячу раз бути заборонена законодавством України, але якщо учасники Периберії вирішили відтворити образ солдата Вермахту, то образ має бути максимально точним і жоден закон тому не завада.

 


Закінчується святкування Периберії традиційним купанням у місцевому озері.
 

 

 

16.01.2017