Місто отримало 5 пропозицій для розміщення полігону ТПВ, але скористатись ними не може.

 

Директор департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міськради Сергій Бабак розповів сьогодні, 11 січня, що Львів отримав 5 пропозицій щодо купівлі земельних ділянок для нового сміттєвого полігону, проте всі ділянки є землями сільськогосподарського призначення, інформує прес-служба Львівської міської ради.

 

«Якщо говорити про ділянки під полігон, то в ДБН визначено, які земельні ділянки мають бути – це землі промисловості. Попередні пропозиції, які є, це землі сільськогосподарського призначення. Тобто, юридичні та фізичні особи готові продати, але в законі є обмеження на використання таких земель під такі види діяльності, а процедура переведення їх з земель сільськогосподарського призначення у землі промисловості, практично, не можлива», – сказав Сергій Бабак.

 

«Потрібна земельна ділянка, яка буде підпадати під стандарти полігону. Землі сільськогосподарського призначення є різних категорій. Ми опрацьовуємо питання, наскільки потім є перспектива їх перевести у землі, які можуть бути використані під полігон. Потрібна конкретика – це право власності на землю, чіткі межі земельної ділянки та призначення», – додав чиновник, зазначивши, що прийом пропозицій продовжено до лютого.

 

«Процедура переведення земель зі сільськогосподарського призначення у землі промисловості виходить за межі повноважень Львова. Це може тривати півроку-рік, це вже не залежить від оперативності дій міста і структур міста. Це будуть розглядати відповідні державні земельні інституції. Поки земельна ділянка не відведена належним чином з цільовим призначенням, приступати до роботи на ній неможливо», – наголосив Сергій Бабак.

 

Разом з тим, у міськраді наполягать на тому, що розташування у районі Рясного сміттєпресувальної лінії є законним.

 

«Пресування сміття – це одна зі складових стратегії. Якщо у когось є застереження, що на вулиці Шевченка, 327г може бути сміттєзвалище, то воно там технічно бути не може. Це лінія, яка стискає папір, пластик, сміття. У ДБН, в законі для будівництва полігонів, написано, що це новий вид формування полігонів – за рахунок брикетованого сміття. Це не є ноу-хау, це передбачено законом, що таке може бути», – сказав він.

 

Як повідомляв Z, після масових протестів мешканців прилеглих районів міська рада ухвалила рішення про заборону ведення на вул. Шевченка будь-якої діяльності, пов’язаної зі сміттям, що суперечить законодавству.

11.01.2017