Такий висновок міститься в доповіді  експертів Ради Національної розвідки США, опублікованій у понеділок, 9 січня, під назвою «Глобальні тенденції. Парадокс поступу» (Global trends. Paradox of Progress).

 

 

Автори документу описують можливі сценарії розвитку світу впродовж наступних 20 років. Вони попереджають, що в найближчі п'ять років ризик виникнення світових конфліктів досягне свого апогею. Однією з причин нестабільності стане агресивна політика Росії.

 

«Росія прагне відновити свій статус великої держави за рахунок націоналізму, військової модернізації і брязкання ядерною зброєю. Агресивна зовнішня політика Москви стане причиною серйозної нестабільності в світі в найближчі п'ять років», – наголошується в документі.

 

На думку американських аналітиків,  ризик внутрішніх і зовнішніх конфліктів зростатиме в міру того, як сповільнюватиметься зростання світової економіки, змінюватиметься післявоєнний порядок, а антиглобалізаційні настрої живитимуть націоналізм. «Ці тенденції зіллються з безпрецедентною швидкістю, ускладнюючи управління державами і співпрацю між ними, а також змінюючи природу влади і фундаментальним чином перекроюючи світовий поступ», - стверджують вони.

 

Експерти Ради Національної розвідки США прогнозують, що великі держави і регіональні агресори прагнутимуть відстоювати свої інтереси за допомогою сили. «Зокрема, Росія і Китай діятимуть сміливіше. При цьому ці дії будуть нижчими за так званий поріг війни, але створять значні ризики прорахунку», – застерігають аналітики.

 

У числі можливих загроз автори доповіді називають гакерські атаки Москви і нарощування військової присутності Росії. Аналітики також підкреслюють, що Кремль чутливо ставиться до військового ангажування Сполучених Штатів в тих регіонах, які він все ще розглядає як сферу свого впливу. Йдеться про країни Балтії і Східної Європи. 

10.01.2017