Ізраїль відмовився виконувати резолюцію Ради Безпеки ООН.

Мова йде про документ, ухвалений у п’ятницю, 23 грудня, щодо будівництва єврейських поселень на палестинських територіях.

 

 

В ухваленій резолюції наголошується, що будівництво Ізраїлем єврейських поселень на палестинських територіях, окупованих з 1967 року, включно зі Східним Єрусалимом, «не має юридичної сили і є кричущим порушенням міжнародного права». Документ вимагає від Ізраїлю припинити цю практику, оскільки, як зазначається в документі, це «має істотне значення для врегулювання конфлікту на основі принципу співіснування двох держав – ізраїльської і палестинської».

 

Пізно ввечері 23 грудня прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу виступив із заявою-реакцією на резолюцію РБ ООН. Він назвав голосування в Радбезі «ганебним». «Ізраїль відкидає цю ганебну антиізраїльську резолюцію ООН і не буде дотримуватися її вимог. Рада Безпеки ООН не вдарила пальцем об палець, щоб зупинити масакру мільйона людей в Сирії, але водночас употужнюється проти єдиної справжньої демократії на Близькому Сході», – процитувало слова Нетаньягу радіо Deutsche Welle.

 

Особливо різко ізраїльський прем’єр висловилися щодо дій Сполучених Штатів, котрі, володіючи правом вето в Радбезі, не заблокували резолюцію. «Сьогодні ввечері Сполучені Штати полишили в біді свого єдиного союзника і друга на Близькому сході. Адміністрація Обами не тільки не змогла захистити Ізраїль від біснуватості ООН, але ще й вступила в змову з ООН за спиною Ізраїлю», – обурювався керівник ізраїльського уряду. Він висловив надію на те, що політики Вашингтона зміниться з приходом нового президента Дональда Трампа.

 

Варто зазначити, що ухвалення резолюції щодо  будівництва єврейських поселень на палестинських територіях стало можливим завдяки тому, що США, всупереч багаторічній практиці, несподівано відмовилися від права вето і лише утрималися під час голосування. Всі решта 14 членів Радбезу проголосували за підтримку документа. Резолюції Ради Безпеки є юридично зобов'язуючим документом для країн-членів ООН. 

24.12.2016