Прем'єр-міністр Володимир Гройсман назвав бюджет України на 2017 рік "людиноцентричним".

 

Таку заяву голова уряду зробив під час фінального виступу у Верховній Раді під час розгляду бюджету.

 

"Я хочу підкреслити, що це людоцентричний бюджет. Ми забезпечимо видатки оборони, ми будуватимемо масштабні дороги, ми підтримуватимемо аграрний сектор, ми підвищимо заробітну плату вчителям на 50%, на 30% лікарям. Ми 6 мільярдів виділимо кошти на ліки", – розповів Гройсман, нагадавши і про те, що Кабмін запланував збільшення мінімальної зарплатні до 3200 грн.

 

Прем'єр також підкреслив, що бюджет на 2017 рік заопікується проблемами енергоефективності і залишиться відданим децентралізації.

 

"Ми візьмемо будь-яке місто – можемо взяти Вінницю, а можемо взяти і Львів – і на цьому екрані кожен місяць показати, як ви будете виконувати бюджет. І ви побачите сотні мільйонів, якщо не мільярди, які у вас будуть для того, щоб ви будували школи, садочки, дороги і все, що необхідне мешканцям ваших міст. Ви будете свідками продовження масштабної децентралізації", – заявив Гройсман.

 

Водночас прем'єр-міністр розкритикував народних депутатів, котрі кинулися з критикою на проект фінансового кошторису, зокрема, "Батьківщини". "Знаєте, коли молоді депутати роблять флешмоб і говорять, що це не бюджет, я нічого не маю проти, тому що вони не мають досвіду. Але коли міністр економіки колишнього уряду виходить на трибуну – а хотіла виходити лідер цієї фракції, але зрозуміла, що зараз вийде на ожеледицю і не встоїть, сказала, щоб пішов інший, – і говорить таку нісенітницю, в мене питання: як можна в країні бути 3,5 роки прем'єр-міністром і не знати, як формується державний бюджет?" – обурився Гройсман.

 

Прем'єр закликав політичних опонентів вивчати "матеріальну частину"."Я завжди казав, що ви професійні бездарі. Я це підтверджую. Я працював при вас і я знаю, що це таке", – заявив Гройсман.

 

Водночас прем'єр подякував народним депутатам із БПП, "Народного фронту", Радикальної партії, групам "Відродження" та "Волі народу" за роботу над бюджетом (і саме ці фракції дали 274 голосів за закон), а також і "Самопомочі", бо "ви цікавилися бюджетом, ви намагалися працювати над ним".

 

21.12.2016