Техаська катастрофа

Небо над техаським містечком Вестом досі вкрите багряною загравою. Пожежники боряться з вогнем. Місцева влада намагається підрахувати кількість жертв та обсяги руйнувань. А масштаби руйнувань неймовірні. Внаслідок вибуху на заводі з виробництва добрив, який пролунав у середу ввечері, зруйновано частину міста. Повідомляють про 15 загиблих, сотні поранених. Хоч, найімовірніше, статистика жертв зростатиме.

Телеканали демонструють жахливі кадри: завод в руїнах, зруйновані будинки, знищена інфраструктура.

«Це нагадує зону бойових дій», — зазначив місцевий шериф Парнелл Макнамара. «Все виглядає так, ніби на місто скинули атомну бомбу», — ділиться своїми враженнями у репортажі на CNN мер містечка Томі Муска. Досі, через кілька годин після катастрофи, невідомо про точну кількість жертв. Телеканал CBS  вже встиг заявити про 60 померлих, проте офіційного підтвердження цієї цифри ще ніхто не дав.

Оскільки місцеву лікарню було пошкоджено вибухом, то травмованих людей звозили спершу просто на стадіон, а вже звідти транспортували до лікарні найближчого великого міста — Вейко.

Зрозуміло, що недавні вибухи в Бостоні та отруєні листи, надіслані провідним американським політикам, наклали свій відбиток на сприйняття техаської катастрофи. Невже знову тероризм, невже ще одне «9/11»?

Також не треба забувати про сумну славу сусіднього міста Вейко, де рівно 20 років тому секта послідовників так званої «Гілки Давидової» (схизматична гілка від церкви Адвентистів сьомого дня) вчинила ритуальне масове самоспалення. Ефбеерівці  трохи спізнилися зі штурмом, тож не змогли запобігти трагедії, і в полум’ї загинули 72 особи.

Правоохоронці поки що спростовують ймовірність теракту, зазначаючи, що жодних ознак злочинних дій не виявлено.

Проте досі точно не встановлено й причину вибуху. Експерти припускають, що на заводі міг вибухнути аміак, який і є головним компонентом продукту підприємства, тобто добрив.

А варто зазначити, що вчорашній вибух у Весті майже збігся у часі з річницею давнішої катастрофи в Техасі, пов'язаної з вибухом аміаку. 16 квітня 1947 року пожежа на кораблі, завантаженому аміачною селітрою, спричинила серію вибухів в порту Техас-Сіті. Вогонь вирував протягом багатьох днів. Тоді в полум’ї загинули понад 500 людей, постраждали більше тисячі будівель.

18.04.2013