Стрілянина у різних сенсах

Вербальні канонади не такі страшні, як ті, що з порохом і свинцем, проте і вони дають добру поживу «для подумати». Особливо, коли ініціатори «перестрілок» думати не вміють.

 

Ракети тижня

 

 

«В період з 1 по 2 грудня 2016 року в південній частині України пройдуть науково-дослідні навчання Повітряних сил Збройних сил України, під час яких будуть проведені повітряні стрільби», — повідомили в українському Міністерстві оборони, і виявилося, що півтора речення можуть налякати «нєпобєдімую і лєґєндарную» аж до стану неврозу.

 

Росіяни почали бити в тулумбаси і знову згадали про мілітаристську київську хунту, про власну ядерну довбню та інші улюблені в країні лаптів і кокошників бздури. Російське МО навіть написало листа в посольство України в РФ, де повідомило: якщо Україна проведе подібні стрільби, то російська сторона, по-перше, буде збивати українські ракети, по-друге, завдасть удару по українських пускових установках.

 

Українці зреагували спокійно, успішно відстріляли те, що вважали за потрібне, а десь в сибірській тайзі тим часом впав російський космічний вантажний корабель «Прогрес МС-04». Просто так збіглося.

 

Виступ тижня
 

 

Вже півтора десятка років деяким громадянам заважають спати лаври, які здобув нічим не примітний майор Мельниченко, який охороняв тодішнього президента Кучму і записував на захований під диваном магнітофон різноманітні розмови свого патрона.

 

Свого часу Микола Мельниченко був популярним майже героєм, потім перетворився на посміховисько. Про таку трансформацію забув відставний народний депутат Олександр Онищенко, який зараз переховується десь за межами України. Втікач, якому інкримінують розкрадання трьох мільярдів гривень, згадав, що має вбивчий компромат на чинного президента Порошенка, і поділився цією новиною з засобами масової інформації.

 

Щоправда, рупори для своїх одкровень Онищенко вибрав специфічні — телеканал «Росія-1» і британське видання The Independent, яке належить російському ж олігарху Лєбєдєву.

 

Використання таких інформаційних майданчиків вже багато про що говорить, але у випадку Онищенка констатуємо, що він майора Мельниченка таки переплюнув, бо той записи вів з-під дивана, а нардеп-утікач використовував диктофон, вмонтований в годинник. Поки Джеймс Бонд оклигував від істерики, Онищенко розповів, що має купу мегабайтів повідомлень про те, як Порошенко примушував його і прісних підкуповувати потрібних народних депутатів, аби у Верховній Раді голосували так, як треба, про «чорний PR», організований проти Арсенія Яценюка, і про те, що на всі ці непотребства використовувалися гроші МВФ.

 

Офіційної реакції на цей залп компромату поки що не було, але дуже хочеться продовження дійства. Бажано з пікантними подробицями, слайдами і обов'язково з коментарями самого Мельниченка. Містеру Бонду можна не хвилюватися, тут потрібен містер Бін.

 

Ляп тижня

 

 

Україні пороблено із заступниками міністра з євроінтеґрації. В МВС таку посаду обіймає 24-річна пані, нестримна до відвертих селфі. Аналогічний пост в Міністерстві юстиції займає також дуже нестарий чоловік, що не може вдержати язика.

 

Заступник Міністра юстиції з питань європейської інтеґрації Сергій Петухов придумав свій спосіб отримання Україною безвізового режиму з Євросоюзом і оприлюднив його у соціальній мережі.

 

«Звісно, ми маємо повне право почуватися ошуканими, адже стали заручниками міграційної кризи і фактору виборів, які насуваються наступного року у основних країнах ЄС (Німеччина, Франція, Нідерланди). Однак, як на мене, замість того, щоб ображатися, треба шукати, яким чином стати їм необхідними і потрібними… Не секрет, що на прийняття рішення по Україні багато в чому вплинула сирійська міграційна криза. Саме побоюючись негативної реакції виборців на мігрантів, європейські лідери не поспішають давати безвіз Україні. А якщо це є наша найбільша проблема, то саме вона може і стати рішенням!

Я би запропонував ЄС взяти на себе добровільно квоту на розселення мігрантів. Думаю, наша країна могла би повністю взяти на себе квоту, наприклад, Нідерландів. Що скажете? Це могло би стати важливим проявом солідарності з Європою у вирішенні спільної проблеми», — написав Петухов.

 

Кадрова політика в Кабміні криває на обидві ноги, але існує версія, що людська глупота заразна, як грип. І це страшить більше, ніж біженці.

 

Детектив тижня

 

 

Що сталося в ніч проти неділі в Княжичах, достеменно не буде відомо ніколи. Фактом є лише те, що представники різних структурних підрозділів МВС перестріляли одне одного і в результаті є п'ять трупів. Версій цього інциденту не бракує. Перше і найпростіше пояснення — класичне нехлюйство, коли «наверху» забракло розуму узгодити дії різних поліційних структур і стався «казус виконавця».

 

Близькою до об'єктивності є гіпотеза про те, що МВС по всій вертикалі просякнута дилетантами, які вміють стріляти, але голови у них працюють переважно для прийому їжі.

 

Конспірологи стверджують, що таким драконівським способом на самому столичному «верху» вирішили спекатися міністра Авакова. До речі, сам міністр внутрішніх справ наразі у відрядженні, з якого йому повертатися буде важко. А коли він повернеться, то хотілося б почути від нього про «презумпцію правоти поліцейського» — цю тезу він активно експлуатував після смерті двох правоохоронців у Дніпрі.

 

05.12.2016