Управління комунальної власності Львівської міської ради оголосило про продаж з аукціону низки об’єктів комунальної власності, що є пам’ятками місцевого та національного значення, інформує прес-служба ЛМР.

 

Продаж відбудеться 9 грудня, подавати заявки на участь в аукціоні можна до 5-го грудня.

 

Так, на аукціон виставлено нежитлове приміщення на вул. Є. Коновальця, 88, на вул. Руській, 4, Руській, 6 та Вірменській, 27, на вул. М.Коперника, 12.

 

Довідка.

 

Будинок на вул. Коновальця, 88 є пам’яткою місцевого значення, зведений у 1904-1905 рр. як власна вілла львівського скульптора та архітектора Михайла Маковича. Вілла збудована за участі Станіслава Деца. Сецесійний скульптурний декор виконаний М.Маковичем.

 

Будинок – цегляний, одноповерховий на високому цоколі, з мезоніном та горищем. Пам’ятка відповідає критерію автентичності (зберегла свою форму, планувальну структуру, архітектурний вистрій фасадів) та відображає розвиток архітектури і містобудування м. Львова періоду стилю сецесія.

 

Будинок № 4 на вул. Руській – пам’ятка архітектури національного значення. Будинок побудований у XVI ст., перебудований після пожежі у XVII ст., реконструйований 1773 р. У XIX ст. проведені зміни у архітектурному вистрої головного фасаду. Схоронність об’єкту, збереження автентичного вигляду – 85%.

 

Будинок на на вул. Руській, 6 є пам’яткою архітектури та містобудування 16-18 ст. національного значення, зведений у 16 ст., перебудований у 18 ст., а згодом декілька разів проводилась реконструкція у 19-20 ст. Четвертий поверх надбудований наприкінці 19 ст. Будинок має внутрішнє подвір’я. Декор будинку представлений:обрамуванням вікон, декоративними кронштейнами балкону, кованим металевим огородженням балкону, фризом. Раритетність пам’ятки – цінна пам’ятка житлової архітектури 16 ст.

 

Нежитлове приміщення на вул. Вірменській, 27 є пам’яткою архітектури місцевого значення. Будинок споруджений на місці двох попередніх кам’яниць: «Тарафацької» та одноповерхової кам’яниці Манчукевичів. Сучасного стану будівля набула ймовірно в 1807 р., про що свідчить збережений проект архітектора Фридерика Пахмана. Будинок зберіг характер пізньобарокової кам’яниці з нашаруванням рис неоренесансного стилю поч. 19 ст. Збережена об’ємно-планувальна структура, характерна для кін. 18 ст.: вузька брама-стіни, вузька дерев’яна сходова клітка, розташована між стінами з тилу. Загальний стан зовнішніх архітектурно-конструкційних елементів – задовільний.

 

Пам’ятка розташована в межах історичного ареалу міста Львова та території історичної забудови, внесеної до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

 

Приміщення на вул. М.Коперника, 12: у 1907-1908 рр. будівельне підприємство Е. Жиховича звело на цій ділянці за проектом М.Лужецького два будинки зі спільним внутрішнім подвір’ям у стилі ретроспективного модерну. Головний фасад будинку оздобили чотирма витончено змодельованими барельєфами Ю. Белтовського, що символізують пори року. В міжвоєнний період у будинку від вул. М.Коперника був магазин електричних товарів.

 

Пам’ятка відповідає критерію автентичності (зберегла свою форму, планувальну структуру, архітектурний вистрій фасадів) та відображає розвиток архітектури і містобудування м. Львова періоду стилю модерн.

 

 

18.11.2016