В оточенні фікцій

Людство таки досягло того, чим страшили письменники-фантасти з доісторичних часів, і окремі представники homo sapiens створюють свої паралельні реальності.

 

Перевтілення тижня

 

 

Найвідоміший громадянин України грузинського походження Михеїл Саакашвілі, виявляється, не знайомий з національним фольклором, а саме з прислів'ям «Що скоро робиться, то сліпе родиться». За кілька днів колишній президент склав з себе повноваження голови Одеської обласної державної адміністрації, лексикою на межі цензурного фолу охарактеризував чинну владу і створив власну партію. Свій політичний галоп Саакашвілі пояснив тим, що Одеську область і далі здають корупційним кланам, а остаточно вивели його з рівноваги і спонукали на рішучі кроки е-декларації народних депутатів.

 

Новий партійний лідер живе у власноруч створеному світі, де він борець з корупцією і будівельник трас до віддалених населених пунктів. Такий сценарій допомагає розігрувати і президент Порошенко. «Ми демократична держава, і якщо він (Саакашвілі. — Z) прийняв рішення почати політичну кампанію на опозиційному полі, я сподіваюся, завтра (9 листопада. — Z) уряд підтримає його рішення про відставку з посади голови облдержадміністрації, якщо він вирішив зайнятися політичною активністю», — заявив Петро Олексійович.

 

Кабінет Міністрів відставку підтримав, президент потрібні папери підписав — і вже має Україна нового опозиціонера. Згідно з конспірологічною версією, Саакашвілі та його партія поповнять український паноптикум популістських політсил, аби «відкусити» кавалок електорату на позачергових виборах, можливість яких вже наступного року активно мусується всім, кому не ліньки. А сучасна емоційна ескапада Михеїла Ніколозовича — лише цікавий для розвитку сюжету момент.

 

Диверсанти тижня

 

 

Криза жанру в російських лицарів плаща і кинджалу давно залишила межі пристойності. Нову «диверсійну групу Міноборони України» спеціалісти ФСБ знайшли і знешкодили в окупованому Севастополі. Після свого «подвигу» росіяни заявили, що «члени диверсійно-терористичної групи головного управління розвідки Міноборони України планували вчинення диверсійних акцій на об'єктах військової інфраструктури і життєзабезпечення півострова Крим».

 

Секретар РНБО Олександр Турчинов поставив такий діагноз росіянам: «цинізм нових провокацій спецслужб РФ почав межувати з дебілізмом».  З його слів, цього разу ФСБ врахували помилки літньої провокації, коли доказом причетності роботяги з «Енергодару» до українських спецслужб було лише його побите обличчя. Тому тепер «доказова база» була ретельно і заздалегідь підготовлена. «Беззаперечним доказом», що захоплені цивільні люди є українськими диверсантами, а не аґентами ЦРУ, «Моссаду» чи МІ6, — були синьо-жовтий прапор та тризуб, без яких, напевно, українські диверсанти ніколи не ходять у тил ворога, а також візитівка популярного в російських ЗМІ "Правого сектору"», — поділився інформацією Турчинов.

 

Розповів секретар РНБО і про те, що «за версією російських неадекватів, ці хлопці притягли із собою до Севастополю разом з величезним тоннажем вибухівки та арсеналом різнокаліберної зброї ще і пам'ятну тарілочку з символікою Міністерства оборони України».

 

Найзацофаніша спецслужба не опустилася б до демонстрації страйкбольної «зброї» як бойової. На сайті міжнародної розвідувальної спільноти Informnapalm констатують: «Все, що знайдено не в квартирі, невідомо КИМ(?) і невідомо КОЛИ(?), без присутності затриманого і понятих, у цивілізованих країнах не є доказом. Що вкотре вказує на постановочне шоу ФСБ для середньостатистичного російського обивателя». «Комітетчики» від того, що зробили дуже кривими руками максимально примітивну виставу, не почервоніли, бо фразеологізм «піпл хаває» є в тій країні альфою і омегою.

 

Палії тижня

 

 

Вистава зі спаленням польськими радикалами українського прапора відбувалася за сценарієм цікавішим, ніж кримський. У Польщі відбувся Марш незалежності, під час якого, зі слів місцевих журналістів, «замасковані вболівальники одного з варшавських футбольних клубів допили пиво, кинули прапор України на землю, почали його топтати, а потім спалили».

 

Згодом виявилося, що ноги у «замаскованих вболівальників» ростуть з одного дуже цікавого місця. Інтернет-портал польських незалежних націоналістів autonom.pl поширив таку інформацію:

«Під час щорічного Маршу незалежності сталося зіткнення групи польських незалежних націоналістів з організацією "Національна вільна Польща". В результаті НВП втратила два прапори організації, а її керівник був побитий та повалений на землю».

При тому зазначалось, що це було «протестом» проти організацій, які «братаються з комуністами, підтримують російський імперіалізм і поширюють шовінізм проти братнього українського народу».

 

Марґінали з НВП відомі з того, що співпрацюють з комуністичною і пропутінською партією Zmiana, підтримують створення ЛНР/ДНР на Донбасі й анексію Криму. Польські націоналісти дали приклад того, як треба чинити з росієлюбами, що мають себе за впливових персон.

 

Сніг тижня

 

 

Реальність іноді може бути такою самою прикрою, як найпаскудніші фантасмагорії. Попри ґлобальне потепління і боротьбу профільних організацій за чистоту довкілля, природа періодично нагадує своїм творінням — хто на планеті господар. Природні творіння до того нагадування реґулярно виявляються неготовими. Листопадовий снігопад на Західній Україні стався, як годиться, наче сніг на голову. Близько тисячі населених пунктів позбавлені блага цивілізації з назвою електрика, у містах транспортний колапс, і кажуть, що таке нещастя триватиме ще кілька днів. Друга серія природного армагеддону почнеться, коли опади у вигляді снігу почнуть трансформуватися у воду. До повеней компетентні органи будуть також не готові. Бо така традиція, а українці — народ консервативний і звичаї свої шанують і плекають.

 

14.11.2016