Журналісти, громадські активісти та шерег народних депутатів об'єдналися в коаліцію "За суспільне мовлення" і звернулися з вимогою забезпечити повноцінне фінансування суспільного мовника в обсязі, ґарантованому законом.
Представники медіа-сфери ухвалили таке рішення у відповідь на заяву про звільнення генерального директора НТКУ Зураба Аласанії.
"Ми вважаємо, що відсутність належної і своєчасної реакції на проблеми, які виникали і продовжують виникати в процесі реформування державних мовників у Національну суспільну телерадіокомпанію України, можуть спричинити зрив реформи", – йдеться у зверненні коаліції до президента, уряду та парламенту.
Основна вимога спільноти – припинити саботаж реформи суспільного мовлення в Україні.
Спільнота вимагає не розглядати заяву про звільнення генерального директора НТКУ, поки не заслухає інформацію Зураба Аласанії щодо проблем впровадження реформи суспільного мовлення. А також – узгодити кандидатуру в.о. гендиректора із наглядовою радою НСТУ.
Учасники звернення також закликають фінансувати "Євробачення" окремими пунктом: "Проведення «Євробачення» не має фінансуватися за рахунок урізання коштів, передбачених для функціонування НСТУ", – йдеться у заяві.
Учасники коаліції закликають уряд ухвалити нормативну базу, необхідну для подальшого функціонування ПАТ НСТУ, затвердити доопрацьований і погоджений із громадськістю статут НСТУ.
Низка вимог також стосується збереження в сітці UA:Першого низки програм у жанрі журналістських розслідувань: "[Вимагаємо] ґарантувати незалежну редакційну політику, зокрема, у висвітленні антикорупційних тем, реформ та суспільно-важливих подій. Не допустити згортання співпраці з усіма розслідувальними програмами, що виходять на «UA: Перший» та забезпечити невтручання в їхню редакційну політику".
"Нагадаємо, що створення суспільного мовлення було однією з головних вимог громадянського суспільства під час Революції гідності та є ключовим пунктом міжнародних зобов'язань України. Закликаємо усі органи влади, так чи інакше причетні до створення суспільного мовлення, довести реформу до кінця", – йдеться у зверненні, яке, зокрема, підписали Євген Глібовицький, Наталя Лігачова, Отар Довженко, Тарас Шевченко, Юрій Макаров, Ольга Герасим'юк, Дмитро Гнап, Катерина Горчинська, Ігор Розкладай, Діана Дуцик, Денис Бігус, Наталія Гуменюк, Севгіль Мусаєва, Вікторія Сюмар, Світлана Заліщук, Мустафа Найєм, Сергій Лещенко.
02.11.2016