Голова ОДА отримав посаду на конкурсі, не знаючи грамоти.

 

Голова Миколаївської обласної державної адміністрації Олексій Савченко переміг у конкурсі на посаду, припустившись грубих помилок у написанні письмового завдання, а також продемонструвавши підозрілу швидкість відповідей на тестуванні.

 

Про це свідчить розслідування проекту "Схеми" на "Радіо Свобода".

 

На конкурсі, перепровадженому Комісією з питань вищого корпусу державної служби, народний депутат від БПП Савченко отримав 14,88 бала, натомість його найближчий конкурент Артем Ващиленко – 11,35 пункта.

 

Виявилося, що Олексій Савченко склав кандидатське тестування, що складалося з 40 запитань, за 6 хвилин і 4 секунди. Середньо претендент витратив по 9 секунд для того, щоб прочитати одне запитання й здецидуватися серед чотирьох варіантів відповіді (правильних відповідей було 34).

 

При тім решта кандидатів витратили на проходження тесту по півгодини.

 

У письмовій презентації Олексій Савченко припустився грубих помилок. Текст переповнений словами, які важко інтерпретувати: "підрамка селу", "пітоні води", "дующего институту праці".

 

У коментарі "Схемам" Савченко сказав, що квапився з написанням тексту, тож подав на розгляд комісії фактично чернетку. "Спочатку я почав писати ручкою, так. А потім мені сказали, що ручкою не приймуть. І мені треба було швидко це надруковувати. І я вже не, ну, розуміючи те, що треба щось здавати, так, а те, що я написав, не приймуть, то я вже, як воно там було, не дивився", – виправдався нинішній очільник ОДА.

 

Серед членів комісії найменшу кількість балів за презентацію та співбесіду дали двоє представників комісії від громадськості – Ігор Коліушко та Володимир Купрій.

Натомість високі бали – у представниці від профспілок Тетяни Нікітіної, делеґата Інституту законодавства Верховної Ради Артема Янчука, голови НАЗК Наталії Корчак та очільника Державної судової адміністрації Зеновія Холоднюка.

 

Нагадаємо, що ті самі члени комісії дали високі бали й кандидатові-переможцеві на посаду голови Київської ОДА Олександру Горгану.

 

21.10.2016