Медики щодня рятують когось від отруєння чадним газом.

 

Станом на середину жовтня на Львівщині отруїлись чадним газом 48 людей, 12 з них – діти. Смертельних випадків, зазначають медики, наразі не було, але застерігають, що чадний газ є вкрай небезпечним, інформує Zaxid.net.

 

Чадний газ завжди виділяється при горінні та стає небезпечним, коли немає доступу свіжого повітря. Справжньою загрозою, до прикладу, може стати газова колонка у ванній кімнаті.

 

«Водяна пара, що утворюється у ванній кімнаті, забиває димохід, робиться така водяна пробка в димоході і ті вихлопні гази, всі продукти горіння, чадний газ – вони не виходять в атмосферу, а накопичуються в приміщенні, де є людина, яка приймає ванну. В цей час людина розслаблена, їй тепло. Тому вона просто не зауважує, як швидко починає вдихати той чадний газ і засинає», – пояснив перший заступник голови правління ПАТ «Львівгаз» Павло Сербан.

 

Люди легковажать, коли не впускають сажотруса, аби перевірити тягу в помешканні або димарі у будинку.

 

«Я не впускаю, бо не маю часу. Я там квартирант чи ще щось. Щоб потім не виявилось так, що за тиждень чи два, чи за день чи за годину з цієї квартири, чи з цього будинку когось можуть винести лікарі. І добре, якщо людина залишиться живою», – застеріг начальник міського управління житлового господарства Юрій Голець.

 

Лише 1% чадного газу в повітрі вже за хвилину вбиває все живе. А 0,1% спричиняє отруєння.

 

«В першу чергу це є нестерпний головний біль, головокружіння, нудота, блювота, осиплість голосу. Треба винести постраждалого з зони зараження на свіже повітря. Також роздягнути,  щоб одяг не перешкоджав диханню. Якщо хворий притомний, потрібно дати йому багато пити теплого чаю або іншої рідини», – пояснила завідувач анестезіологічного відділення лікарні швидкої допомоги Зоряна Біда.

 

Під час готування їжі чи роботи котла у приміщенні завжди має бути відчинена кватирка, а на пластикові вікна потрібно встановити провітрювач, аби уникнути небезпеки.

20.10.2016