Соломія Чубай започаткувала проект для батьків дітей з аутизмом «Колискова для Олекси».

 

У Львові стартує благодійний проект «Колискова для Олекси», ініційований Соломією Чубай задля дітей з аутизмом. У проекті беруть участь Тарас Чубай та «Піккардійська терція», інформують організатори.

 

Мета цього проекту – через конкретну життєву історію показати cвіт аутистів та їхніх батьків, залучивши до цього якомога ширшу аудиторію, зокрема тих людей, які не мають іншого способу поглянути на світ аутистів. Унікальна збірка колискових і музично-театральний мультимедійний проект, цільовою аудиторією якої будуть львівська молодь, молоді батьки, члени сімей аутистів, педагоги, вихователі, має шанс, крім суто просвітницької виконати місію емпатичної, ефект співпречетності.

 

«Колискові для Олекси» – це унікальний для України музично-театральний відеоарт проект. В основу покладена реальна історія хлопчика з cиндромом Аспергера (високофункціональний аутизм) – Андріїшина Олекси та його мами, фронтмена гурту «Джалапіта». Це реальна історія, котра через досвід Олекси розповідає про особливих дітей та їхній світ. А його мама співаючи українські народні та авторські колискові, шукає ключик до світу свого сина. Здобуває новий, особливий досвід і хоче поділитися цим з усіма.

 

Проект передбачає видання альбому українських колискових, роботу психологів з вчителями початкових класів, вихователями у садочку, Legoтерапію, стильні відеоролики «Мама і я», майстеркласи з художниками та музикантами, поведінкову терапію з батьками у котрих проблеми з вихованням дітей.

 

«Моєму синові – Олексі, коли виповнилося 2,5 роки поставили діагноз – синдром Аспергера (високофункціональний аутизм). У рамках цього проекту, я розповідаю історію свого сина, саме тому що це є мій пережитий і вистражданий досвід, сподіваюся, що зможу достукатися до багатьох. На загал люди не знають, що діти з синдромом Аспергера, як і інші аутисти можуть неоднозначно реагувати на світло, на різкі звуки або шум, на зміну послідовності дій, вони можуть зациклюватися на одному слові, дії, можуть читати одну книжку протягом двох-трьох років, дивитися кожного ранку один і той самий мультик, ходити по одній і тій самій стежці, їсти одну і ту ж їжу, вони не вітаються, не дивляться в очі, не декламують віршиків, можуть погано малювати (бояться вимазати руки) і дуже нетипово реагують на музику, на швидкість, на біль.

 

Мій син – Олекса, у свої три роки міг кричати безперестанку (а у дітей аутистів особливий крик – пораненого звіра) і лишень тоді, коли я починала співати колискову, котру навчила мене моя бабця, мій син заспокоювався.

 

Поки Олекса підростав, він щовечора просив співати колискові, але у певному порядку і я не мала права збитися і помилитися у словах, мої колискові могли лунати понад годину. Я відбирали колисанки моєї бабусі, мами, а потім сама почала складати на тексти наших відомих поетів мелодії і це Олексі неймовірно подобалося. Таким чином він більше відкривався до музики і вивчав поезію та своє коріння. Олекса любив розмовляти і питати про що саме я співаю?», – розповіла Соломія Чубай.

 

Сьогодні, 11 жовтня, о 18:30 відбудеться благодійний аукціон (Понад 30 художників Львова погодились дати свої картини для доброї справи) за адресою: проспект Шевченка, 28 та 24 листопада 2016 об 19:00 – мистецьке дійство у театрі Марії Заньковецької.

 

Колискові співатимуть: Соломія Чубай, ROCKOKO (струнне тріо), Лука Гануляк (перкусія), Сашко Главацький (гітара), вокальна арт-сутдія «Жайвір». Гості проекту: Тарас Чубай та Піккардійська терція.

11.10.2016