Голова Верховної Ради Андрій Парубій має намір звернутися до президента України Петра Порошенка з пропозицією перевнести кандидатури до складу Центральної виборчої комісії.
Про це Парубій сказав на засіданні погоджувальної ради, інформує УНІАН.
Спікер пояснив, що подання, котре у червні голова держави скерував до ВР, “не має достатньої кількості голосів для прийняття рішення”.
“Я буду сьогодні звертатися до президента України з пропозицією перевнести подання стосовно членів ЦВК, провівши попередні консультації з фракціями для того, щоб ми змогли вийти на рішення, яке зможе нам дозволити обрати новий склад ЦВК”, – поінформував Парубій.
Як писав "Z", номінація від Петра Порошенка охоплює 11 кандидатур, при цім п'ятеро з них раніше були висунуті фракцією БПП: чиновник з багаторічним стажем роботи у МВС Михайло Вербенський; екс-помічниця міністра юстиції Ольга Лотюк; експерт апарату ВР з виборчих питань Ольга Желтова; екс-помічниця Порошенка Світлана Кустова; чиновник з Адміністрації Президента Віталій Плукар.
Четверо кандидатур належать до сфери зацікавлення "Народного фронту": одного претендента "НФ" пропонував президентові офіційно – йдеться про викладача Києво-Могилянської академії Леонтія Шипілова. Ще троє вважаються близькими до команди Яценюка: Роман Греба (працював заступником міністрів-"фронтовиків" Ганни Онищенко та Лілії Гриневич); Олег Конопольський (один із засновників партії "Фронт змін", колись довірена особа Яценюка); Надія Синиця (екс-заступник міністра Остапа Семерака).
Один кандидат потрапив у проект постанови за квотою "Самопомочі" – це Євген Радченко, авторитетний спеціаліст у сфері провадження виборів, вихованець Комітету виборців України.
Нарешті, ще одна номінація належить депутатській групі "Відродження": Алла Басалаєва є суддею, а перед тим працювала у секретаріаті Центральної виборчої комісії.
Між тим, експерти вважають, що спроба "перевнести" кандидатури може лише загальмувати процес оновлення ЦВК. Керівник громадської мережі "ОПОРА" Ольга Айвазовська закликала депутатські фракції, по-перше, чітко взяти відповідальність за оголошені раніше кандидатури, по-друге, публічно пояснити свою позицію щодо сприйняття (або несприйняття) конкретних кандидатур.
"Нехай лідери фракцій та груп чітко і публічно вкажуть, кого вони хочуть делегувати, чому саме ці люди достойні бути обраними та кого вони ніколи не підтримають. Думаю, що лише після такого діалогу можна звертатись до президента, інакше ходитимемо по колу і гратимемось в дитячі ігри, понижуючи статус як ЦВК, так і парламенту", – закликала Айвазовська на своїй сторінці у Facebook.
03.10.2016