Начальник генерального штабу Збройних сил України Віктор Муженко попередив ОБСЄ, що наші солдати не відходитимуть від лінії розмежування на трьох ділянках у рамках пілотного проекту відведення військ, поки не встановиться стійкий "режим тиші".
Про це Муженко сказав на зустрічі з першим заступником голови спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александром Хуґом у Києві, інформує прес-служба Міноборони.
"Ми високо цінуємо зусилля, які ОБСЄ докладає для врегулювання конфлікту на Сході України. Разом з цим, відведення військ та важкого озброєння від лінії розмежування є можливим лише за умови сталого припинення вогню", - наголосив Муженко.
Сторони обговорили шляхи імплементації домовленостей про розведення сторін та відведення важкого озброєння згідно з домовленостями тристоронньої контактної групи у Мінську від 21 вересня.
Муженко запевнив, що "українські війська суворо дотримуються режиму припинення вогню, натомість з боку противника, навіть на визначених для відведення військ ділянках, не припиняються обстріли та провокації".
У п'ятницю пан Хуґ заявив на прес-конференції, що сторони конфлікту на Донбасі не надають спостерігачам повного доступу до "пілотних" ділянок (Золоте і Петровське на Донеччині, Станиця Луганська) і перешкоджають у здійсненні моніторингу.
"Правда в тому, що нам не було надано повного і безперешкодного доступу до цих трьох певних ділянок. Правда в тому, що сторони неодноразово блокували нам доступ до цих ділянках і не змогли гарантувати безпечного доступу наших спостерігачів. Сторони неодноразово зривали спроби СММ ОБСЄ здійснити моніторинг та верифікацію на трьох визначених ділянках розведення сил і засобів", - заявив Хуґ, згідно з повідомленням аґенції "Інтерфакс-Україна".
Зокрема, минулого тижня патрулям СММ ОБСЄ відмовили у доступі 16 разів. "У всіх цих випадках, крім трьох, обмеження доступу відбувалися безпосередньо на цих трьох запропонованих ділянках розведення сил і засобів, або поблизу них. Але це лише верхівка айсберга, тому що перешкоджання роботі СММ проявляється в багатьох формах і зобов'язання щодо усунення всіх цих перешкод сторони взяли на себе, але не виконали", - наголосив він.
У звіті ОБСЄ за 29 вересня зазначено, що бойовики замість деескалації звели біля Станиці Луганської два нових блокпости. http://www.osce.org/uk/ukraine-smm/270451
30.09.2016