Представник України у безпековій підгрупі тристоронньої контактної групи Євген Марчук повідомив, що рамкова угода про відведення сил і засобів, підписана напередодні в Мінську, стосується трьох ділянок на лінії розмежування – поселень Золоте та Петровське (Донеччина) та Станиця Луганська.
Сторони вицофнуться вглиб на 1 кілометр на ділянці завдовжки приблизно в 2 кілометри, розповів Марчук в інтерв'ю виданню "Апостроф".
"Вони (ділянки безпеки) займатимуть територію площею в чотири квадратних кілометри. При цьому кожна із сторін відведе свої підрозділи на один кілометр від лінії зіткнення", – розповів Марчук.
За словами парламентера, ділянки вибирали з огляду на гуманітарні проблеми, а не військові. "Наприклад, у Станиці Луганській є підірваний міст і КПВВ. Це непроста проблема для місцевого населення, велика частина якого складається з людей похилого віку. Їм дуже складно ходити цим мостом, тому що завжди є ризик зірватися вниз. Або, наприклад, Золоте. Там теж є контрольний пункт в'їзду-виїзду, але він не працює через обстріли. А якщо обстріли припиняться, це зніме навантаження з інших КПВВ. І так далі", – прокоментував представник безпекової підгрупи.
За його словами, рамкова угода передбачає відведення військових підрозділів з бронетехнікою і стрілецьким озброєнням. "Зараз важке озброєння, в основному, відвели на 15 км в обидві сторони, але працюють снайпери, БМП і великокаліберні кулемети стріляють... Якщо нам вдасться відвести і це "добро", тоді у людей з'явиться атмосфера реального спокою", – розтлумачив Марчук.
Представник України у "мінській" делегації сподівається, що сторонам вдасться демілітаризувати й інші ділянки. "Якщо перший досвід виявиться вдалим, будуть ще десятка півтора або два для того, щоб поступово завершити процес відведення підрозділів по всій лінії фронту, протяжність якої становить 426 км", – зазначив парламентер.
22.09.2016