Поклін Матері

Музей Митрополита Андрея Шептицького (Львів, вул. М. Кривоноса, 1), сердечно запрошує на цикл камерних концертів під назвою «Недільні концерти у полудень» . Ця серія концертів створена з ініціативи директора Музею, пароха Храму Священномученика Климентія Шептицького отця-доктора Севастьяна Дмитруха і Наталії Ревакович, львів’янки, піаністки, доктора мистецтвознавства, яка мешкає у Варшаві.


У неділю, 11 травня о годині 11.30, цикл відкриє концерт вокальної музики «Богородице Діво», який присвячений світлому Образу Матері. Авторкою цього творчого проєкту є професорка кафедри академічного співу Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка, докторка філософії Мирослава Жишкович. Виконавцями концерту будуть студенти Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка класу сольного та камерного співу професорки Мирослави Жишкович. Партію фортепіано виконуватиме лауреатка міжнародних конкурсів Любомира Пашук.


 

Серед львівських виконавців, викладачів кафедри академічного співу Львівської національної музичної академії імені М. В. Лисенка Мирослава Жишкович зайняла визначену позицію і, користуючись оперним лексиконом, знайшла своє амплуа.Найточніше сутність цієї позиції можна передати формулою: інтелігентність + професійність + багатогранність.

 

Володарка двох дипломів – фортепіанного та вокального – Мирослава Жишкович своїм зростанням завдячує багатьом мистецьким постатям, у яких виховувалась і як піаністка, і як вокалістка, і як науковець. Серед них – знаменита піаністка-педагогиня Олександра Процишин-П’ясецька в спеціальній музичній школі-інтернаті імені С. Крушельницької та професорка, народна артистка України піаністка Марія Крушельницька у Львівській консерваторії, доценти та професори Маргарита Хмельницька, Мирослава Логойда, Ніна Чубарова, Володимира Чайка, у яких черпала знання у царині академічного співу.


Як співачка і педагог вокалу, Мирослава Жишкович завжди впевнено формувала свої пріоритети, розкриваючись передусім у камерній музиці, сягаючи до рідко виконуваних перлин вокальної музики як минулого, так і сучасного. Вдумлива, доброзичлива, високо ерудована, Мирослава Жишкович вміє знаходити спільну мову з молодими співаками, тактовно вирішувати не лише їх професійні, а й суто людські проблеми – а це вкрай непросто, враховуючи тонку нервову організацію талановитих митців. Готуючи зі студентами цікаві, відповідні творчій особистості кожного, концертні програми, як істий педагог, вона допомагає їм знайти і почути себе, щонайкраще розкрити своє артистичне «я». Недаремно серед студентів класу Мирослави Жишкович чимало лауреатів всеукраїнських та міжнародних конкурсів.

 

Піаністка, вокалістка і дослідниця Мирослава Жишкович.

 

Ще одна риса особистості Мирослави Жишкович – постійне прагнення самовдосконалення, безнастанна робота над собою. Незважаючи на прекрасну репутацію концертмейстера, педагога співу, вона все ж відчула потребу звернутись і до наукової роботи, і в цій сфері також розкрилась як здібна дослідниця. На цьому шляху її наставницею стала докторка мистецтвознавства, член-кореспондент Національної Академії мистецтв України, професорка Любов Кияновська.Результатом копіткої праці на науково-дослідницькій ниві стали захищена дисертація на тему «Львівська вокальна школа другої половини ХІХ – першої половиниХХ століття», низка наукових статей, а також декілька монографій, зокрема «Освітньо-педагогічні аспекти розвитку вокального мистецтва Львова (другаполовина ХІХ – перша половина ХХ ст.)»; друга монографія присвячена творчій постаті Ігора Кушплера – видатного львівського митця, народного артиста України, завідувача кафедри академічного співу (2011-2012), з яким Мирославу Жишкович єднала плідна творча співпраця; у третій, вже колективній, монографії, один з розділів присвячено фундатору львівської школи співу Валерію Висоцькому.


Тепер Мирослава Жишкович і надалі, демонструючи високий рівень професіоналізму, активно продовжує науковий пошук, постійно опрацьовує нові матеріали з історії львівської вокальної школи та з інших близьких до теми напрямів, і плідно працює на творчо-педагогічній ниві, передаючи безцінний вокально-педагогічний досвід своїм вихованцям.

 

 

07.05.2025