Активність розвідки США проти Росії рекордно зросла з часів розвалу СРСР.

Про це повідомляє у своїй статті газета The Washington Post з покликом на джерела в американському уряді та спецслужбах.

 

 

Автор матеріалу Ґреґ Мілер зазначає, що останні два десятиліття увага американських спецслужб більше була  сконцентрована на терористичних загрозах і військових конфліктах. Тепер же довелося перевести значну частину ресурсів на спостереження за Росією. «Довелося, зокрема, посилити мобілізацію аґентів ЦРУ, активніше вдаватися до кібершпигунства й супутникового стеження за Росією», – стверджує автор публікації в The Washington Post.

 

Як вказується у виданні, запобігання терористичній загрозі все ще залишається пріоритетним завданням американських спецслужб. «Однак недавні вказівки з Білого дому і канцелярії директора Національної розвідки значно перемістили Росію догори в списку пріоритетів спецслужб», – пояснив співрозмовник газети, котрий є високопоставленим представником американської розвідки.

 

«Це не шпигунство масштабу часів Холодної війни. На стеження за СРСР тоді могло бути виділено понад 40 відсотків бюджету спецслужб, зараз цей показник щодо Росії – приблизно 10 відсотків, причому ця частка відчутно виросла саме за два останні роки», – вказує співрозмовник видання. Він пояснив, що ці заходи стали наслідком того, що Росія заскочила Сполучені Штати зненацька своїми агресивними діями у зовнішній політиці, зокрема, анексією Криму, діями в Сирії, а також ймовірною організацією кібератак.

 

«Нездатність зрозуміти плани і наміри Путіна було найбільшим прорахунком американської розвідки після 9/11», – визнав конгресмен Девін Нуньєс, котрий є головою комітету з розвідки Палати представників Конгресу США. За його словами, лише зараз спецслужби США, вивчивши відпрацьовані схеми російської агресії проти сусідніх держав і в Сирії, відновили здатність передбачати кроки Москви.

 

Росія ж, своєю чергою, витрачає значно менше коштів на шпигунство, ніж Вашингтон. Утім Москва більше зосереджена на стеженні саме за США і виділяє на це більше людських ресурсів, вважають представники американських спецслужб. Число російських аґентів у США оцінюється щонайменше в 150 осіб, тоді як американських в Росії – лише кілька десятків.

15.09.2016