Перші осінні дощі після спекотного початку вересня повернули нас до реальності — надворі осінь і готуватися треба до холодів. Утім наступні дні в Галичині знову будуть напрочуд теплими, а позимніє вже ближче до жовтня.

 

 

Вереснева погода, як обіцяють нам синоптики, буде примхливою: температура повітря коливатиметься; на небі то сонце, то хмари… І, напевно, єдине, що залишатиметься незмінним, то це траєкторії руху небесних тіл, і якщо сьогодні астрономічний день триває ще навіть трохи більше як 13 годин, то вже 22 вересня настане осіннє рівнодення, і відтоді світла у нашому житті ставатиме щодня трохи менше, аніж темряви… Місяць ще два дні — 7 і 8 вересня — можна називати молодим, далі цілий тиждень він перебуватиме у першій чверті, а 16 вересня на небі з'явиться повня.

 

Що ж до погоди, то за прогнозами гідрометеостанцій, вона буде такою.

 

Від завтра, 7 вересня, і до наступного вівторка, 12 вересня, в усій Галичині відчутно потеплішає, обіцяють нам від 26 до 29. Вночі трохи таки зимно —  9–13.

 

В середу, 13 вересня, температура різко впаде і становитиме вже 18–22, а в Івано-Франківську на цей день обіцяють не більше ніж +17. Так триватиме кілька днів, а 19–20 вересня короткочасно потеплішає — 22–24. І вже 21 вересня підуть дощі, позимніє до +17 — +19.  26 вересня буде найхолодніше, зокрема у Львові, де цього дня прогнозують температуру вдень не більше +16, а вночі +8, натомість ще холоднішою буде ніч на Франківщині — +5.

 

Закінчиться вересень у Галичині температурою повітря +18 — +19 . Деякі гідрометеостанції обіцяють на 29–30 вересня дощі, але більшість синоптиків все ж за те, що у жовтень ми ввійдемо з сухою погодою.

 

Наскільки точними є довгострокові прогнози синоптиків, видно з порівняльних графіків прогнозованої та фактичної температури повітря у серпні.

 

 

За інформацією станом на 6 вересня з Weather Underground, Gismeteo, weather.com, AccuWeather.com, meteoprog

 

06.09.2016