Голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв повідомив про те, що Росія відмовилася підписувати окрему угоду на постачання палива у III кварталі, а відтак Україна планує накопичити запаси газу на опалювальний сезон винятково за рахунок імпорту з країн ЄС.

 

"Насправді проблема не в ціні, проблема в тому, що на третій квартал цього року "Газпром" відмовився підписувати додаткову угоду, яка є абсолютно необхідною, аби ці постачання могли мати місце... "Газпром" підписував схожі угоди щонайменше три рази. За такими угодами постачався газ взимку 2014-2015 років, влітку 2015 року і в минулу зиму. Цього разу "Газпром" несподівано відмовився, що, ми вважаємо, є ознакою недружньої і некомерційної політики", – сказав Коболєв в інтерв'ю "5 каналу".

 

За словами голови "Нафтогазу", Україна передбачила "російські" ризики і побудувала графік закупівлі таким чином, щоб усі свої потреби покрити за рахунок європейського ринку.

 

Андрій Коболєв запевняє, що закупівля проходить навіть із випередженням графіку, бо "не лише НАК імпортує, а й приватні компанії". Добовий імпорт – 45-46 млн. куб. м. "Ми розраховуємо до початку опалювального сезону накопичити близько 14,5 млрд куб. м, що є комфортним рівнем для проходження осінньо-зимового сезону", – сказав Коболєв.

 

19.08.2016