Національне антикорупційне бюро України підтвердило інформацію про спробу обшуку свого приміщення Генеральною прокуратурою й запевнило, що працює "в штатному режимі".
Прес-служба НАБУ зазначає, що до будівлі бюро на вулиці Сурикова, 3 прибула слідчо-оперативна група ГПУ з наміром провести обшук. Групу очолює начальник управління ГПУ з розслідування кримінальних проваджень у сферах державної служби та власності Дмитро Сус (скандально відомий прокурор із "департаменту Грановського-Кононенка", – "Z").
Прокурорська група продемонструвала на підтвердження законності своїх дій ухвалу суду.
"В якості підстави для обшуку в ухвалі було вказано розслідування кримінального провадження від 22.04.2016 р. за фактом здійснення незаконного прослуховування співробітниками НАБУ телефонних розмов фігурантів одного з кримінальних проваджень, яке розслідує бюро", – зазначили у відомстві Артема Ситника.
Натомість представникам ГПУ пред’явили документи, які підтверджують законність дій НАБУ, та розтлумачили, що, згідно з чинним законодавством, "НАБУ не має повноважень для здійснення автономного прослуховування і користується потужностями СБУ", а відтак "факти, наведені як підстави для обшуку, рівно як і відомості, внесені до ЄРДР в рамках даного провадження, не відповідають дійсності".
Артем Ситник поінформував, що провадження було розпочате у квітні, одразу після того, як НАБУ ініціювало активне обговорення у публічній площині питання про надання бюро прав для автономного прослуховування. "Три місяці справа «пролежала на полиці», і тепер, коли відповідний законопроект підготовлено, погоджено та винесено на розгляд Верховної Ради, слідчі прийшли до Національного бюро з обшуком", – зауважив директор НАБУ.
На час проведення обшуку у будівлі було задіяно групу спецназу НАБУ.
Заступник голови антикорупційного комітету Верховної Ради Віктор Чумак вважає, що причиною обшуків є акурат спроба недопустити законодавчого регламентування прослуховування Антикорупційним бюро.
"Обшуки в НАБУ щодо "незаконного прослуховування" проходять з єдиною метою: торпедувати прийняття восени парламентом змін до закону, які б давали НАБУ право самостійно знімати інформацію з каналів зв'язку за рішенням суду. Щоб і далі НАБУ повинна була б користуватись технікою СБУ, що збільшує ймовірність витоку інформації. Вигоду від такої ситуації я бачу для генерального прокурора, голови СБУ та їх начальника – президента України", – прокоментував Чумак на своїй сторінці у Facebook.
05.08.2016