Про намір Туреччини приступити до будівництва першої нитки газогону повідомив у вівторок, 26 липня, міністр економіки країни Ніхат Зейбекчі,
«Існують політичні рішення про врегулювання питання щодо подальшої реалізації проекту "Турецький потік". Тема будівництва чорноморського газогону зараз обговорюється на перемовинах з російською стороною. "Турецький потік" вигідний для обох країн», – процитувало слова турецького міністра видання BiznesAlert.
Окрім того, Ніхат Зейбекчі заявив, що Анкара зняла всі законодавчі бар'єри, які перешкоджали будівництву АЕС Akkuy поблизу міста Мерсіна. У будівництві станції бере участь російська держкомпанія «Росатом». Згідно з проектом, на території майбутньої АЕС буде зведено чотири енергоблоки, кожен з яких матиме потужність 1,2 ГВт.
Готовність відновити роботи зі спорудження Турецького потоку» висловила й російська сторона. Заступник голови «Газпрому» Олександр Медведєв повідомив, що терміни реалізації проекту детально обговорюватимуться 9 серпня на зустрічі президентів двох країн у Петербурзі. Візит президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердоґана в Росію підтвердив прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков.
Нагадаємо, що в грудні 2014 року «Газпром» і турецька енергетична компанія Botas підписали меморандум про будівництво газогону «Турецький потік» (спочатку планована потужність – 63 млрд куб. м, потім вона була знижена вдвічі) через Чорне море. Проект повинен був заступити «Південний потік», заблокований Єврокомісією. Але і цей проект проіснував недовго і був заморожений восени 2015 року на тлі конфлікту Росії та Туреччини через збитий турецькими військовиками російський бомбардувальник Су-24.
26.07.2016