Крістін Лаґард опиниться на лаві підсудних.

Таку постанову щодо директорки-розпорядниці Міжнародного валютного фонду ухвалив Верховний суд Франції в п'ятницю, 22 липня,.

 

 

Суд відхилив подану Лаґард апеляцію, відкривши таким чином шлях судовому розгляду. Французька прокуратура інкримінує їй службову недбалість. Звинувачення стосуються часів, коли чинна керівниця МВФ працювала міністром економіки і фінансів Франції – повідомило французьке міжнародне радіо RFI.

 

Зокрема Крістін Лаґард (Christine Lagarde) закидають причетність до афери з бізнесменом і політиком Бернаром Тапі (Bernard Tapie), котрий 2008 року отримав з державного бюджету 404 мільйони євро компенсації у фінансовій суперечці з банком Crédit Lyonnais.

 

Судити керівницю МВФ буде спеціальний Суд правосуддя Республіки, який розглядає звинувачення проти членів уряду Франції, пов'язані з їхніми службовими обов'язками. Судова колегія складатиметься з трьох професійних суддів і 12 депутатів парламенту.

 

У разі доведення вини Крістін Лаґард загрожує один рік тюремного ув’язнення і 15 тисяч євро штрафу. Дата розгляду справи поки що не визначена.

 

Нагадаємо, що цього року Крістін Лаґард була перезатверджена на посаді глави МВФ на другу 5-річну каденцію. А посаду міністра економіки і фінансів Франції вона обіймала за президента Ніколя Саркозі в 2007-2011 роках.

 

Щодо Бернара Тапі, то він вів тривалий процес з банком Credit Lyonnais про умови продажу знаменитої фірми Adidas на початку 1990-х років. Отримавши пропозицію від президента Франсуа Міттерана обійняти посаду міністра, Тапі повинен був розлучитися зі своїми бізнес-активами. За дорученням Тапі Credit Lyonnais продав Adidas. Пізніше бізнесмен звинуватив банк у шахрайстві: нібито Credit Lyonnais спершу сам купив фірму за мінімальною ціною – через офшорну схему, а потім перепродав новим власникам із суттєвою націнкою. Оскільки в середині 1990-х Credit Lyonnais збанкрутував і деякий час перебував під державним управлінням, відповідачем в суперечці з Тапі стала держава. Тому саме Крістін Лаґард випало відстоювати інтереси держави на фінальному етапі тривалої суперечки.

 

Слідство вважає, що Бернару Тапі, завдяки зв'язкам у вищих ешелонах влади, зокрема з пані Лаґард, вдалося домогтися вирішення суперечки на свою користь і отримати компенсацію за державний рахунок. У лютому 2015 року рішення арбітражу щодо Тапі скасував Апеляційний суд Парижа. Нещодавно 1 липня 2016 року, вердикт підтвердила вища інстанція – Касаційний суд Франції. Відтак Тапі повинен відшкодувати державі отримані гроші.

22.07.2016