Дещиця: Після ухвали Сейму нас чекає період взаємних звинувачень.

 

Посол України в Польщі Андрій Дещиця висловив жаль, що польський Сейм приступився політичної оцінки в погляді на Волинську трагедію, й спрогнозував, що надалі українсько-польські взаємини ввійдуть у період взаємних звинувачень.

 

Таку думку він висловив на своїй сторінці у Facebook після голосування в Сеймі за ухвалу, котра визнає Волинську трагедію геноцидом проти поляків.

 

"Надзвичайно прикро, що частина польських політиків, приймаючи постанову про вшанування жертв Волині, так і не врахувала неодноразових звернень та пропозицій української сторони щодо спільної оцінки нашої спільної трагічної історії. Шкода, що перевагу було надано односторонній політичній оцінці подій, а не фаховим міжнародним чи хоча б українсько-польським експертним дослідженням та відповідним правовим висновкам того, що сталося", – заявив Дещиця.

 

"Звичайно, що на таке рішення польського парламенту буде відповідь українських політиків та парламентарів, які на свій розсуд і кожен по-своєму слушно будуть доказувати, що був геноцид і українців з боку поляків. Тому напевно нас чекає період взаємних звинувачень та заяв. І дай нам Боже всім мудрості, щоб це залишилося лише в площині політичних дебатів", – зазначив посол.

 

Український дипломат визнав, що "нам самим потрібно відповідно оцінити свою історію" й засудити "ті дії та ті військові підрозділи, які відповідальні за злочини перед мирним населенням". "Тим самим ми справедливо відмежуємо їх від загального героїчного процесу боротьби за незалежність та державність України. І в наших інтересах зробити це якнайшвидше. Однак, найбільше чого потрібно зараз тим хто загинув, як полякам, так і українцям – це християнського вшанування їх пам'яті", – підкреслив Дещиця.

 

"Стратегічно важлива формула взаємозначимості незалежності України та Польщі як для кожної із держав, так і для стабільності і безпеки регіону, неодноразово доказала себе. Тепер це наш обов'язок – доказати майбутнім поколінням українців та поляків, як рівно ж і світовому співтовариству, що ми вищі перед спробами нас роз'єднати та сильні духом настільки, щоб зберегти мир, єдність, взаємоповагу та солідарність між нашими народами", – закликав посол.

 

22.07.2016