Понад 10 тис. юнаків розшукує поліція за ухилення від служби в армії в Тернопільській області, розповів обласний військовий комісар Володимир Катинський, передає Уніан.
«Ми подали списки «ухилянтів» в Національну поліцію. Це вже їх робота здійснювати розшук, затримання та доставку таких осіб у військовий комісаріат. Загалом у цих списках – понад 10 тисяч осіб. Під час проведення призову поліцейські виявили орієнтовно 200 з них», – розповів Володимир Катинський.
За його даними, після складеного адмінпротоколу «ухилянтів» скеровують на медкомісію, де лікарі визначають, чи призовник придатний для несення служби. Якщо людина придатна, її відправили в армію, якщо ні – то повертається додому.
«Щодо адмінпротоколу, то штраф там просто смішний – до 85 грн. Тому ми виступаємо за збільшення штрафу за неявку у військкомат після отримання повістки. Бо призов на строкову службу – це не є прохання, це обов’язок кожного громадянина, прописаний у Конституції. Ми всі багато говоримо про права, а забуваємо про обов’язки. На жаль, поняття обов’язків знівельовано.
Призов на строкову службу – це обов’язок людини призовного віку: піти в збройні сили і навчитися захищати Україну. Військовослужбовців в зону АТО не скеровують, їх заборонено залучати до будь-яких воєнних дій, тому ухилятися від строкової служби немає причини», – наголосив Володимир Катинський.
Він додав, що ще одна складність під час призову полягає у тому, що Національна поліція не може зайти додому.
«Треба вносити зміни в чинне законодавство, ми вже подали відповідні пропозиції. Щоб в час призовної кампанії, коли є списки призовників, поліція отримала право заходити в помешкання. Поліцейські не проводитимуть обшуки, їх цікавитиме лише конкретна особа, яка ховається вдома, а іноді ще й махає ручкою з вікна поліцейському та представнику військкомату, і при цьому цю людину не можливо звідти забрати. Коли зміни внести, я думаю показники з призовом значно покращаться», – вважає військовий комісар.
19.07.2016