В Україні вперше у світі замінили мітральний клапан, доставивши його по судині.

 

Одним з пацієнтів піонерської технології німецького медика Рюдиґера Ланґе став відомий львів'янин Юрко Бойко. Штучний мітральний клапан встановили, застосувавши щадну для організму технологію: без зупинки серця та штучного кровообігу, за допомогою катетерів клапан по судині доставили всередину серцевого м'яза. Біопротез імплантували через стегнову вену та невеликий отвір між ребрами.

 

 

Хірурги з Німецького кардіоцентру (Мюнхен, біля 550 операцій на серці річно) п'ять років йшли до впровадження цієї технології, було проведено біля двохсот операцій на тваринах. Провести операцію людині вперше відважилися 25 квітня ц.р., прооперувавши 78-річного киянина. Лікарі, правда, тоді не анонсували її, чекаючи на результат.

 

Тепер на черзі операції в Італії, Німеччині, Канаді та Франції. Зараз це стадія випробування, тому цих клапанів ще немає в продажі. В майбутньому така операція може коштувати — в Німеччині —близько 40—45 тис. євро. Перші ж, експерементальні  операції роблять безкоштовно. 

 

Коментуючи, директор Науково-практичного медичного центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України Ілля Ємець зазначив, що в Україні, окрім як експериментально, "немає програми, і навіть, легальної можливості широко застосовувати цей метод".

 

 

13.07.2016