Екс-прем'єра Молдови Влада Філата засудили до дев'яти років в'язниці.

Суд в Кишиневі у понеділок, 27 червня,  визнав його винним в «отриманні вигоди зі свого службового становища і пасивної корупції».  

 

 

Суд постановив також позбавити Влада Філата державної нагороди, Ордену Республіки і заборонити йому обіймати керівні посади протягом п'яти років. Окрім того, в колишнього прем’єра буде конфісковано незаконно набуте майно. Засуджений повинен також сплатити штраф у розмірі 60 тисяч леїв ( приблизно 3700 доларів) – повідомив молдавський інтернет-портал Publika.

 

Попри таке жорстке покарання, прокуратура залишилася незадоволена вироком. «Ми вважаємо вирок, винесений Владу Філату, занадто м'яким і оскаржимо його», – заявила прокурор Адріана Бецішор. Звинувачення вимагало для Філата 19 років позбавлення волі.

 

Нагадаємо, що колишнього прем'єр-міністра Влада Філата було арештовано у жовтні 2015 року, після того як парламент Молдови проголосував за зняття з нього депутатської недоторканності. Його підозрюють в причетності до зникнення одного мільярда доларів з трьох молдавських банків, котрі отримали рефінасування з державної скарбниці. Зниклі гроші еквівалентні одній восьмій ВВП Молдови.

 

Підставою для відкриття справи стала явка з повинною бізнесмена Ілана Шора. Той розповів, що Філат вимагав у нього гроші, речі та послуги на сотні мільйонів доларів.

27.06.2016