Інститут народознавства НАН України презентував перше цьогорічне число часопису «Народознавчі зошити».
У цьому числі розміщені матеріали на тему української міфології, вірувань, обрядів. На тему народного одягу є стаття про особливості жіночих вишиванок з Опілля та про жіноче поясне вбрання зі Закарпаття.
Також автори часопису публікують дослідження про інші аспекти побутового життя українців – є статті про кераміку середини ХХ-початку ХХІ століття, глиняний посуд, інтер’єри народного житла Закарпатської Лемківщини понад 100-річної давнини, тощо.
Розміщені у часописі і матеріали, присвячені освіті та мистецтву, зокрема художньому, також сучасному кінематографу, музиці. Серед народознавчих матеріалів про інші країни є статті про США і Білорусію. Не обійшли автори увагою й історію церкви, політичне і суспільне життя окремих періодів, а також відомі і маловідомі, проте важливі імена історії, різноманітні документи.
Прочитати нове число часопису можна тут.
Народознавчі зошити – спеціалізоване академічне видання Інституту народознавства НАН України, що висвітлює питання етнології, фольклористики, мистецтвознавства, інших аспектів народознавчої науки і є інтелектуальною платформою для апробації наукових знань, дискусій з приводу ключових питань знань про етнос і націю, звичаєву сферу, динаміку змін в традиційній обрядовості, народні знання і ремесла, духовну, матеріальну та естетичну культуру, світові школи етнології, культурної антропології, фольклористики, етнопсихології, мистецтвознавства, музеєзнавства, історії і філософії культури тощо.
14.06.2016