Про відмову Синоду Російської православної церкви брати участь у цьому заході, який повинен пройти 16-27 червня на Криті, повідомив керівник Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського патріархату митрополит Іларіон.

 

 

«Ми ухвалили рішення про те, що в разі неучасті окремих помісних церков ми не зможемо брати участь у Всеправославному соборі. Будемо просити відкласти його проведення», – заявив митрополит на прес-конференції за підсумками засідання Синоду, який відбувся у понеділок, 13 червня.

 

Він нагадав, що за минулі дні відразу кілька помісних православних церков (Болгарська, Антіохійська і Грузинська) відмовилися від участі в соборі, а Сербська церква виступила за його перенесення – повідомила російська інформаційна аґенція «РИА Новости».

 

«Отже, єдиним рішенням може бути перенесення термінів цього собору. З цією пропозицією ми і звернемося до патріарха Константинопольського Варфоломія », - сказав митрополит Іларіон.

 

Проте Константинопольський патріархат, який відповідальний за координацію підготовки Собору, заявив, що він відбудеться, незважаючи на небажання низки церков брати участь в ньому.

 

Для обговорення на Соборі затверджено шість тем: стосунків Православної церкви з іншим християнським світом, дотримання посту, питання шлюбу, церковної місії в сучасному світі, опіки православних в діаспорі, способи проголошення автономії Православних церков.

14.06.2016