Порошенко пропонує переписати закон про держслужбу під Банкову.

 

"Реанімаційний пакет реформ" звинувачує президента України в спробах узурпувати владу в Україні через зміни до закону про державну службу.

 

Про це йдеться у заяві "РПР".

 

Так, Верховна Рада включила у порядок денний сесії законопроект №4370-1 представника президента в парламенті Артура Герасимова.

 

"За його простою назвою ховається, по суті, механізм узурпації влади президентом. Адже законопроект передбачає зміну порядку добору кандидатур на посади голів місцевих державних адміністрацій", – ідеться у заяві.

 

"РПР" нагадує, що голови адміністрацій призначаються президентом за поданням Кабінету Міністрів. Чинна редакція закону про державну службу передбачає, що попередній добір на посади голів МДА здійснюється шляхом відкритого конкурсу спеціальною Комісією з питань вищого корпусу державної служби, в якій є представники і уряду, і президента.

 

"Законопроект № 4370-1 пропонує оригінальну альтернативу, щоб конкурс на посади голів МДА здійснювала спеціально створена комісія при Адміністрації президента. Ця комісія обирає кандидата на посаду і передає його в Кабінет міністрів, для того, щоб Кабінет міністрів вніс подання про його призначення назад президенту! Таким чином, повністю нівелюється конституційна роль Кабінету міністрів у призначенні керівників місцевих органів виконавчої влади, які, згідно Конституції, є підзвітними та підконтрольними органам виконавчої влади вищого рівня", – наголошують у "РПР".

 

09.06.2016