Німеччина як держава-очільник в Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) вважає, що забезпечення безпеки на Донбасі має стати основою для виконання всього комплексу мінських домовленостей, у тому числі і передумовою проведення виборів.
Про це заявив генеральний консул Німеччини в Донецьку (офіс – у Дніпрі) Вольфґанґ Мьоссінґер під час семінару, організованого в Харкові Українським центром незалежних політичних досліджень та представництвом Фонду Конрада Аденауера.
«Не зважаючи на критику, яка звучить на адресу ОБСЄ, без її участі конфлікт на Сході України розвивався б за зовсім іншим, гіршим сценарієм, й участь міжнародних гравців дозволила швидше припинити «гарячу» фазу конфлікту», – зазначив пан Мьоссінґер.
Керівник групи спостережної місії ОБСЄ у Харкові Ромуальд Пічард повідомив, що основна увага СММ прикута до сходу держави, де нині діє понад 600 спостерігачів. Цього року місія отримала більше фінансування (воно зросло з 88 до 99 млн. євро), планує збільшити кількість спостерігачів, пунктів базування і технічних засобів у зоні конфлікту. Втім, як каже пан Пічард, припинення вогню є відповідальністю і метою сторін, а не спостережної місії.
08.06.2016