УГП взяла під опіку напівзруйнований музей Ярослава Стецька.

 

Активісти обласної організації Української Галицької Партії започаткували просвітницький проект із робочою назвою «Забута Тернопільщина», метою якого є відродити занедбані місця рідного краю. Для початку активісти взялись за музей голови ОУН(б) Ярослава Стецька у Великому Глибочку в Тернопільському районі, передає "Доба".

 

У селі Великий Глибочок розташований народний музей одного із найвідоміших уродженців Тернопільщини – голови Організації Українських Націоналістів (бандерівців), керівника Антибільшовицького Блоку Народів, Прем’єра Українського Державного Правління, проголошеного 30 червня 1941 року, Ярослава Стецька.

 

«Цьогоріч український світ вшановуватиме 75-ліття від часу проголошення Акту відновлення Української Держави, промоутером якого, власне і був Ярослав Стецько. Власне, тому в епіцентр уваги потрапив музей, експозиція якого відображає шлях життя та боротьби самого Ярослава Стецька, а також його дружини і багатолітнього соратника – Слави Стецько», – пояснюють активісти.

 

Зараз музей перебуває у вкрай занедбаному стані. Опікується музеєм його засновник Мирон Сагайдак, який вже у поважному віці і якому важко вирішувати питання з музеєм.

 

«Будівля музею давня – майже 250-літнє пробоство, яке потребує добротного ремонту, як потребує належного впорядкування і територія навколо неї. В силу того, що від музею, по великому рахунку, зрікалась влада впродовж всього часу його існування, так і залишається він на балансі місцевого товариства «Просвіта», яке на сьогоднішній день не в змозі забезпечити належний стан об’єкта», – ідеться в повідомленні.

 

Активісти УГП вирішили привести музей до ладу.

 

«І якщо юридичні питання, пов’язані із статусом музею та його власниками є тривалою в часі справою, то благоустрій території, особливо напередодні Великодня – справа громадська», – кажуть вони.

 

Відтак, у Великому Глибочку розпочалась велика народна толока. Силами активу УГП демонтовано стару огорожу, придбано будівельні матеріали та розпочато впорядкування території навколо музею. Представники УГП звернулись і до керівництва села з пропозицією щодо співпраці у питанні відродження музею і, вцілому, знаходять порозуміння із сільським головою.

 

У планах – ремонт будівлі, оновлення експозиції і належне пошанування Ярослава та Слави Стецьків.

 

28.04.2016