"Нафтогаз": Інтерконектор на кордоні дозволяє запустити "віртуальний реверс" газу.

НАК "Нафтогаз України" повідомив, що спільно з "Укртрансгазом" вперше в Україні вдалося втілити дві практики, стандартні для європейського ринку транспортування газу: застосування оперативного балансового рахунку (ОБР) з операторами суміжних ГТС та впровадження можливості віртуального реверсу (бекхолу). Ці практики діятимуть на пунктах з’єднання української газотранспортної системи із ГТС сусідніх країн ЄС, не заблокованих наразі "Газпром": Будінце (Словаччина), Германовичі (Польща) та Берегдароц (Угорщина).

 

Про це йдеться у коментарі "Нафтогазу"

Як писав "Z", з 1 квітня газовий інтерконектор між Україною та Словаччиною у точці з'єднання Будінце розпочав роботу в двонаправленному режимі.

 

Оперативний балансовий рахунок із початком квітня відображає різницю між обсягами газу, замовленими постачальником, та технологічно переміщеними міждержавним магістральним газопроводам, що з’єднують ГТС суміжних держав. "Ця новація впроваджує цивілізовані способи врегулювання технологічних дисбалансів і таким чином знижує фінансові ризики постачальників газу", – зазначили в НАК.

 

"Крім того, реалізовано можливість використання віртуального реверсу, при якому, за наявністю зустрічних номінацій на транспортування газу, проводиться взаємозалік обсягів газу. При цьому фізично переміщуються лише обсяги газу, не перекриті в результаті такого взаємозаліку. Впровадження віртуального реверсу значно підвищує ефективність використання потужностей на міжнародних пунктах з’єднання", – додали в "Нафтогазі".

 

Переваги інновацій покращать умови для диверсифікації постачання газу в Україну, "адже для імпортерів знизяться ризики ведення бізнесу в Україні". З початку року вже понад 20 компаній імпортували в Україну газ через пункти з’єднання з ГТС Євросоюзу. Впровадження стандартних європейських практик роботи ГТС сприятиме збільшенню кількості імпортерів, а це стимулюватиме створення конкурентного та ліквідного ринку газу в Україні. Зокрема, стане можливим транспортування газу з Польщі до Угорщини.

 

"На жаль, через позицію "Газпрому" поки що Україна не має можливості запровадити ОБР та віртуальний реверс на усіх точках входу/виходу з ГТС, що знаходяться на кордоні", – додали в НАК.

 

05.04.2016