Квітнева погода у Галичині буде такою, як і має бути, — мінливою. Початок місяця потішить різким потеплінням, але ненадовго. Далі — позимніє, хоч і не критично. Небо затягнуть хмари й триватимуть дощі.

 

На 4–9 квітня для усієї Галичини синоптики прогнозують суттєве потепління: від +19 до +23. Найвища температура буде у ті дні на Івано-Франківщині, найнижча (буквально на кілька градусів) — на Тернопіллі, а Львів — традиційно десь посередині.

 

 

Отже, на Благовіщення (7 квітня) в нас буде майже справжнє літо: у Франківську повітря вигріється до +23, у Львові — до +21, у Тернополі — до +19–20. Небом, щоправда, ходитимуть густі хмари, і у Львові та Івано-Франківську вдарить гроза, яка 9 квітня дійде і до Тернополя. Зрештою, у Львові грозу прогнозують не лише на Благовіщення, а й на 6 та 8 квітня.

 

На наступні після 9 квітня дні гідрометеорологічні центри пророкують поступове зниження температури, яка коливатиметься в межах від +7 до +18 аж до кінця місяця (нічні температури — від +2 до +7, тобто без заморозків). Увесь той час сонце заступатимуть хмари й подеколи дощитиме, але гроз більше не буде.  

 

Прогнози погоди на свята теж не надто тішать. У Вербну неділю температура повітря в усій Галичині передбачається помірною: +7 — +11.  До Великодня мало б трішки потеплішати: +12 — +16. Однак на обидва ці дні і в усіх трьох наших областях синоптики радять не виходити з хати без парасолі. Лише у Тернополі на Великдень обіцяють, що вийде сонце.

 

Зрештою, вже традиційно зазначимо, що довгострокові прогнози — річ непевна. Самі синоптики застерігають, що точно можуть передбачити погоду лише до 5 діб, а чим далі від цього терміну, то його ймовірність зменшується. Наскільки можна довіряти обіцяному на квітень, можемо визначити з того, що мали у березні. Для цього нижче подаємо графік температур за минулий місяць — прогнози проти реальних показників.

 

 

За інформацією станом на 1 лютого з Weather Underground, Gismeteo, weather.com, AccuWeather.com, meteoprog підготувала Тетяна НАГОРНА

 

01.04.2016