Суддя застосував вогнепальну зброю під час спецоперації НАБУ.

Судді Малиновського районного суду Одеси, що застосував вогнепальну зброю під час спецоперації Національного антикорупційного бюро з документування хабара, можуть висунути звинувачення у замаху на вбивство.

 

Про це заявив радник голови СБУ Юрій Тандіт в інтерв'ю телеканалу "112 Україна".

 

"Ми зробимо все, щоб чоловік, який вчинив особливо тяжкі злочини, був справедливо покараний. Він буде підозрюватися у замаху на вбивство, при чім співробітника НАБУ, друге – неправомірна вигода, фактично його звинувачують у скоєнні злочину, він був спійманий на передачі великого хабара. Він, очевидно, зробив все, щоб сховатися – це точно злочин", – зазначив Тандіт.

 

У вівторок увечері прес-служба НАБУ повідомила про те, що викрила одеського суддю на хабарі в 500 тисяч гривень. Носій мантії вимагав ці кошти для рішення у цивільний справі про стягнення боргу. "Під час проведення слідчих дій вказаний суддя чинив опір працівникам Національного бюро, застосувавши вогнепальну зброю на ураження. Після того залишив зброю та, скориставшись наявністю статусу "недоторканності судді", зник з місця події", – повідомила прес-служба НАБУ.

 

Невдовзі Антикорупційне бюро поінформувало про те, що встановило місце перебування судді. "Наразі проводяться слідчі дії та вирішується питання щодо застосування запобіжних заходів", – ішлося у прес-релізі НАБУ. Втім, із того часу офіційних новин про долю представника Малиновського суду більше не було.

 

На ранок середи голова Ради суддів України Валентина Симоненко повідомила про те, що її колега намагався покінчити життя самогубством (вона не уточнила, чи йдеться про ту саму пригоду із застосуванням вогнепальної зброї, чи про інший випадок).

"Методи та дії працівників Національного антикорупційного бюро України та Національної поліції призвели до спроби самогубства підозрюваного. Зазначений факт яскраво демонструє те, що останнім часом повага до честі та гідності людини і, зокрема, особи, яка підозрюється у скоєнні злочину, з боку осіб, які проводять оперативно-розшукові або слідчі дії, є повністю знівельованою", – зазначила Симоненко у заяві, опублікованій на офіційній сторінці ради.

 

Суддівський "регулятор" закликала всіх правоохоронців та суддів пам’ятати, "що честь і гідність людини є наріжним каменем Конвенції про права людини і основним почуттям людини при позиціонуванні її у суспільстві". "Нехтування честю та гідністю іншої людини може призвести не тільки до страждань, а й до її загибелі", – заявила голова Ради суддів.

 

30.03.2016