Лавров запропонував Керрі у контексті Савченко поміркувати про вирок торговцю зброєю Бута.

Президент Росії Володимир Путін не дав жодних гарантій щодо можливого звільнення Надії Савченко у найближчий час.

 

Це випливає із відповіді державного секретаря США Джона Керрі на питання журналістів після його переговорів із Володимиром Путіном та міністром закордонних справ Сергієм Лавровим у Москві.

 

Держсекретар вважає, що Надії Савченко слід дозволити повернутися в Україну «із гуманітарних міркувань» якомога швидше. «Я порушив цю проблему, як ми робили це вже багато разів, і я мав дискусію з президентом з цього приводу. Він відповів на мої питання і дав зрозуміти, що це щось, із чим ми у певний момент могли би або не могли би мати справу. Подивимося», – заявив Керрі, за повідомленням прес-служби держдепу США.

 

Сергій Лавров підтвердив, що у Москві «дуже багато говорили про гуманітарні питання, включаючи долі окремих осіб». За його словами Керрі отримав відповідь, «яка взагалі-то давно відома всім». Російська сторона натомість порушила на перемовинах теми про ув’язнення у США відомих міжнародних злочинців – торговця зброєю «кадебіста» Віктора Бута та торговця наркотиками Костянтина Ярошенка.

 

«Ми натомість говорили про тих росіян, котрі були, як вважаємо, незаконно вивезені до США шляхом підступу, маніпулювання законодавством тих країн, де вони перебували. Становище низки з них викликає у нас істотну стурбованість. Ярошенко – один із таких прикладів. Державний секретар США Керрі сказав, що Ярошенка засуджено за участь у наркобізнесі. Ні Ярошенко, ні Бут не займалися подібним бізнесом. Коли один із них був у Ліберії, а інший у Таїланді, агенти США під прикриттям представилися наркоторговцями і вмовляли їх надати транспортні послуги. Це все, на що Бут і Ярошенко погоджувалися. Тому ми певні, що винесені вироки абсолютно непропорційні», – заявив Лавров.

 

Російський міністр додав, що Москва також стурбована долею інших росіян, заарештованих на вимогу США протягом року-півтора. Також РФ переймається долею російських дітей, усиновленими американськими парами. «У нас, у кожної держави є свої порядки, свої правила, традиції, звички та звичаї. Ми домовилися про те, щоби спокійно, прагматично і професійно обговорити весь комплекс взаємних стурбованостей і «подразників», не на основі принципу «око за око, зуб за зуб», а на підставі здорового глузду й із урахуванням ситуації кожної окремої особи», – заявив Лавров.

 

25.03.2016