Тому що ефективні...

Сесія Львівської обласної ради завершилася, так і не почавшись. Депутатам вдалося розглянути лише кілька заяв і звернень, а до важливіших питань порядку денного обласні обранці навіть не дійшли. Зокрема, не заслухали звіт намісника президента Віктора Шемчука. Зате членам опозиційної більшості вдалося вкотре пересваритися, звинувативши один одного у змові з владою.

 

Сьогодні депутати Львівської облради після двомісячної перерви зібралися на чергове пленарне засідання, але так і не змогли конструктивно попрацювати. Яблуком розбрату став порядок денний. І навіть не його зміст, а почережність питань, що їх пропонували до розгляду. Депутати не могли дійти згоди щодо того, чи треба ставити першим у списку звіт керівника ЛОДА. Чимало депутатів, зокрема члени НРУ, «Фронту змін» та УДАРу, голосували за те, щоб спершу заслухати інформацію голови Облдержадміністрації про виконання Програми соціально-економічного розвитку області за 2012 рік, а також виконання бюджету за минулий рік та угоди між Кабінетом Міністрів і облрадою щодо соціально-економічного розвитку області у 2012 році. За кожне з цих питань голосували окремо, і жодне не набрало потрібної кількості голосів. Це й зрозуміло, сумарна кількість депутатів трьох фракцій не перевищує 30 осіб. Натомість відмовилися переносити виступ Шемчука 8 з-поміж 12 позафракційних депутатів, усі депутати від Партії реґіонів, ПППУ, УНП, партії «Відродження», Народної партії, КУНу та 5 депутатів від «Свободи».

 

Голосування опозиціонерів з КУНу, УНП та «Свободи» в унісон з Партією реґіонів та іншими провладними фракціями обурило рухівців і породило звинувачення у змові. Мовляв, «дехто з опозиції» не дає справжнім опозиціонерам неґативно оцінити роботу голови ЛОДА. «На початку сесійного засідання ми пропонували рухатися не великим порядком денним на 70 питань, а внести до нього найважливіші зміни. Таких змін є три, і ми їх пропонували: перша — це звіт про виконання бюджету Львівської області; друга — звіт про виконання Програми соціально-економічного розвитку; і третя — звіт про виконання угоди між Львівською областю і Кабінетом Міністрів. Нам зрозуміло, що за таких умов у залі і президії немає бажання слухати звіт Шемчука. Натомість є бажання слухати великий порядок денний, де звіт буде стояти якимось там 40-м чи 50-м питанням”, — пояснив рухівець Олександр Ганущин. І додав, що в такому разі звіту намісника взагалі не відбулося б і його перенесли б. «Якщо зал не готовий слухати сьогодні Шемчука, то ми не готові участь далі брати в сесійному засіданні. Ми просимо його перенести, аби те, що зараз має місце, припинилося, і політичні партії добре подумали, чи вони в опозиції до представника окупаційного режиму, чи вони разом з ним», — сказав пан Ганущин.

 

Заступник голови ради Валерій П’ятак (позафракційний) зауважив, що всі питання порядку денного важливі й не потрібно надавати перевагу одним над іншими. «Ми повинні пройти всі питання порядку денного попередньої сесії — вони є всі однаково важливі. Відтак закінчити сесійний день, закрити сесію, і тоді почати формувати новий порядок денний», — наголосив він. «Ми хотіли, щоб відбувся звіт. Так виглядає, що всі готові до звіту», — сказав голова комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та комунальної власності облради Ярослав Качмарик (ВО «Свобода»). Він-таки й додав, що «свободівці» зробили усе, аби три головні питання було розглянуто.

 

Намісник президента на Львівщині Віктор Шемчук був не від того, щоб звітувати. «Через якісь внутрішні протистояння у Львівській обласній раді звіту не відбулося. Мені прикро, адже заради цього я сьогодні залишився у Львові і не поїхав на Комітет економічних реформ», — сказав у коментарі «Z» керівник області, додавши, що готовий звітувати у будь-який зручний для облради час. «Єдине, що прикро, ми не змогли прийняти ні Програму соціально-економічного розвитку, ні Програму протидії злочинності, ні Програму підтримки кінематографії, ні Програму сприяння діяльності пенітенціарної системи. Ці питання надалі затягуються», — зазначив пан голова обласної адміністрації.

 

Після годинної перерви, оголошеної згідно з реґламентом о 12.00, охочих працювати на засіданні помітно поменшало. В залі зареєструвалися лише 41 депутат, а для кворуму було потрібно 59. До сесійної зали не повернулися представники фракцій «Фронту змін», Народного Руху України та Партії реґіонів. Цей факт одразу ж став за підставу до звинувачень на адресу НРУ та «Фронту змін». «Свободівець» Ярослав Качмарик зазначив: «Ми бачимо дивну ситуацію, коли ні фракції НРУ, яка звинувачує в якихось кулуарних домовленостях інших депутатів, ні фракції Партії реґіонів зараз немає в сесійній залі. Не вистачає людей для кворуму, щоб проводити далі засідання сесії». Відтак голова Львівської обласної ради Петро Колодій зауважив, що, згідно з реґламентом, він мав би оголосити перерву і водночас дату наступного засідання, однак у залі немає керівників фракцій, тому про дату продовження сесії повідомлять пізніше. 

 

Очевидно, що на наступне сесійне засідання довго не доведеться чекати. Фракція ВО «Свобода» у Львівській облраді ініціює скликання позачергової сесії. Принаймні про це заявив голова фракції Андрій Холявка. «Ми розпочали збір підписів під зверненням про скликання позачергової сесії Львівської обласної ради з одним питанням — звіт голови ЛОДА щодо виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Львівщини за 2012 рік. Сьогодні це питання депутати від НРУ використали як підставу для блокування сесії обласної ради. Внаслідок таких їхніх дій залишилися без розгляду багато важливих пунктів, які є в порядку денному, зокрема низка програм, які не отримають фінансування. Наша фракція вважає, що одне питання не може стати перешкодою для роботи обласної ради. Ми зібралися на засідання фракції і вирішили запропонувати розглянути це питання на позачерговій сесії».

02.04.2013