Станом на перше лютого у Львівській облаті від грипу померли вже 9 людей, з них п’ятеро – в обласному центрі, розповів заступник державного санітарного лікаря Львівської області Олег Когут, передає "Львівська газета".

 

«Ситуація наразі невтішна: захворюваність продовжує зростати. У 24 адміністративних територіях перевищено епідемічний поріг. Він на четвертому тижні становить 87,1, а ми маємо 130, 5. Епідпоріг по області перевищено у 1,5 рази, за винятком Самбора, Турківського та Старосамбірського районів», - зазначив Олег Когут.

 

«Маємо п’ять летальних випадків у Львові і чотири – по області: в Червонограді, Городку, Бориславі і Сколівському районі. До летального випадку призвів грип типу А, а який конкретно - «свинячий» чи швейцарський - стане відомо згодом, коли надійдуть дані експертиз із Києва», – сказав лікар.

 

У всіх осіб, які померли від грипу, за його словами, були супутні захворювання: ішемічна хвороба серця, ревматоїдний артрит, ожиріння тощо. І друга проблема: пізнє звернення за медичною допомогою – на п’яту добу від початку захворювання, а то й пізніше.

 

Із 234 досліджень, проведених в обласному лабораторному центрі, у 97 випадках виявлено грип типу А і лише в одному – тип В.

 

Медики прогнозують другу хвилю спалаху хвороби, що може проявитись орієнтовно наприкінці лютого – на початку березня.

 

Нагадаємо, у школах міста та в більшості шкіл області триває карантин до другого лютого включно. Чи продовжуватимуть обмежувальні заходи – наразі невідомо.

 

01.02.2016