Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд оголосив про початок роботи в Криму місії РЄ з прав людини.
Про це йдеться у повідомленні прес-служби Ради Європи.
“У Криму мешкає понад 2,5 мільйона осіб, вони всі перебувають під захистом Європейської конвенції з прав людини і мусять мати змогу послуговуватися нею", – заявив Ягланд.
Генсек констатував, що протягом більш як року жодна з міжнародних організацій не мала змоги відвідати Крим. Щоправда, Ягланд застеріг, що місія в жодний спосіб не торкатиметься територіального статусу півострова.
“Місія створюється з повною незалежністю й не матиме справи із жодним питанням, пов'язаним із територіальним статусом Криму. Це допоможе отримати неупереджену та всебічну інформацію щодо ситуації з правами людини і пересвідчитися, що мешканці Криму не забуті", – заявив генеральний секретар РЄ.
Мандат делегації стосується: свободи висловлювань, свободи зібрань, дотримання прав меншин, самоврядування, боротьби з корупцією та умов утримання в'язнів.
Місію очолить швейцарський дипломат Жерар Студман. Йому допомагатимуть троє членів секретаріату РЄ. Делегація розпочинає роботу у понеділок, 25 січня.
Напередодні президент України доволі схвально відгукнувся про роботу місії. "Ми очікуємо найближчим часом місію Парламентської асамблеї Ради Європи з перевірки дотримання прав людини в Криму. В першу чергу, і в тому числі, – щодо представників кримськотатарського народу", – заявив Петро Порошенко в інтерв'ю українським телеканалам.
Глава держави також очікує на оприлюднення висновків турецької місії, що працювала на півострові. "Ми організовуємо широке обговорення місії, яка повернулася з Криму, котра була організована Туреччиною. Результати – вражаючі, вони шокують, і світ повинен про них знати", – заявив Порошенко.
25.01.2016