Управління статистики «накидало» портрет пересічного мешканця області.

Працівники Головного управління статистики в Івано-Франківській області узагальнили дані державних статистичних спостережень та підготували статистичний огляд показників, які характеризують пересічного мешканця Івано-Франківської області, передає Репортер.

 

Це – українець за національністю. Якщо визначати його вік через середнє арифметичне, то йому трохи більше 38 років. Він може бути чоловіком або жінкою, але представників слабкої статі в області на 12% більше.

 

Більше половини мешканців області (56%) живуть у селах, з них кожен четвертий – в одному із гірських населених пунктів.

 

Середня тривалість життя в сільській місцевості на понад півроку вища, ніж у міських поселеннях, а загалом цей показник в області суттєво різниться залежно від статі: очікується, що кожен народжений у 2014 році хлопчик буде жити до 68 років, дівчинка – до 78.

 

Серед осіб, вік яких передбачає наявність освіти (6 років і старші), початкову освіту мають 6,7% жителів краю, базову та повну середню – 10,3% та 21,7% відповідно, професійно-технічну освіту має кожен сьомий, а повну вищу освіту – кожен п’ятий.

 

Одружується пересічний мешканець Івано-Франківщини в середньому у 27 років (жінка– у 25, чоловік – у 29 років). Сім’я його складається з трьох осіб, з яких одна – дитина, хоча слід зазначити, що Івано–Франківщина посідає четверте місце серед регіонів країни за часткою сімей, у складі яких чотири та більше осіб.

 

У помешканні на одного мешканця області припадає в середньому 25,3 кв.м загальної площі (23,9 кв.м – у місті та 26,4 кв.м– у селі). Для 69,4% домогосподарств Івано-Франківщини показник забезпеченості житлом перевищує норму (13,65 кв.м на одну особу), решта сімей забезпечена житловою площею менше, зокрема, 8,8% – до 7,5 кв.м на одну особу.

 

За місяць зайнятий мешканець області в середньому заробляє близько 3700 гривень.

 

48% він витрачає на придбання продовольчих товарів та харчування поза домом, 28% – на придбання непродовольчих товарів, 17% – на оплату послуг, близько 4% – це грошова допомога родичам, друзям та іншим особам, решта – інші витрати (вклади до банків, будівництво житла, витрати на особисте підсобне господарство тощо).

 

На добробут родин впливає наявність та кількість працюючих осіб у їх складі. Працюючі особи є у 76% домогосподарств краю. Середня кількість працюючих у розрахунку на одне домогосподарство становить 1,3 особи (в середньому по державі – 1 особа). Коефіцієнт економічного навантаження на працюючого члена домогосподарства (відношення кількості членів домогосподарства до кількості працюючих) в області становить 2,27 (в Україні –2,51).

 

В харчуванні переважають молоко та молочні продукти: в середньому за місяць він споживає їх 25,8 кг, хліба та хлібних продуктів – 8,1 кг, картоплі – 6,8 кг, овочів та баштанних – 6,6 кг, фруктів – 2,8 кг, м’яса і м’ясопродуктів – 3,2 кг, риби та рибопродуктів – 0,4 кг, яєць – 18 штук, звичайно ж, певну кількість й інших продуктів.

 

Нормальну вагу тіла мають більше половини (50,7%) краян. Це означає, що індекс маси тіла (відношення ваги тіла до квадрату зросту) знаходиться в межах від 18,5 до 25.

 

Водночас, майже 40% мешканців області мають надлишкову масу тіла, а кожен десятий страждає від ожиріння та крайнього ожиріння. До занять фізичною культурою в області залучено практично усіх дітей у віці від 6 до 18 років (96,5%). Серед дорослого населення цей відсоток значно менший: лише кожен четвертий чоловік та кожна восьма жінка у віці 18 років і старше підтримують свою фізичну форму через заняття спортом.

04.01.2016