Міністерство культури видало наказ про початок процедури підбору фахівців у сфері музейної справи для визначення кандидатур на посаду генерального директора Львівської національної галереї мистецтв ім. Б.Г.Возницького, повідомили в прес-службі відомства.

 

Наказом затверджено персональний склад Комісії, що діятиме в якості консультативного органу.

 

Члени комісії мають  затвердити регламент роботи та сформувати  кваліфікаційні вимоги до претендентів,  що будуть оприлюднені на офіційному сайті Мінкультури та в ЗМІ.

 

Отже, до складу Комісії увійшли: Ігор Ліховий,  перший заступник Міністра культури, голова Комісії; Юрій Зубко, заступник Міністра культури – керівник апарату, заступник голови Комісії, Христина Береговська, директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації, кандидат мистецтвознавства; Христина Бойко, координатор освітніх програм Центру міської історії Центрально-Східної Європи; Михайло Бокотей, старший викладач кафедри художнього скла Львівської національної академії мистецтв; Іван Вакарчук, екс-Міністр освіти і науки України; Петро Гончар, директор Національного центру народної культури Музей Івана Гончара; Інна Гончаренко, головний спеціаліст відділу з питань діяльності музеїв та забезпечення реалізації музейної політики управління музейної справи та культурних цінностей, секретар Комісії (без права голосу); Микола Княжицький, голова Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності; Данило Лубківський, радник Прем’єр-міністра України; Мирослав Маринович, віце-ректор Українського Католицького Університету (м. Львів); Марія Матіос, письменниця, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка; Роман Назаровець, директор Музею народної архітектури та побуту  (м. Львів); Ірина Подоляк, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності; Василь Рожко, начальник управління музейної справи та культурних цінностей; Тетяна Сосновська, генеральний директор Національного музею історії України.

 

У попереднього генерального директора Львівської галереї мистецтв Лариси Разінкової контракт закінчився влітку цього року.

 

Від 60-х років Галерею очолював легендарний культурознавець та рятівник пам’яток Борис Возницький, який загинув в автокатастрофі 23 травня 2012 року. Пізніше Галереї присвоїли його ім’я.

29.12.2015