У селі Старий Лисець бюджетні установи за рік не використали жодного кубометру газу.

У селі Старий Лисець, що на Івано-Франківщині, цього року не витратили жодного кубометру газу на опалення школи, дитсадка та адмінбудівель, передає ЗіК.

 

Економити газ у селі почали за допомогою енергозберігаючих технологій ще п’ять років тому. Відтоді 70% приватних господарств також відмовились від газу. Програму економії починали зі встановлення твердопаливних котлів у будинку культури і дитсадку.

 

«Ми власними силами почали економити гроші на енергоносіях. Ми зрозуміли, що краще дати своїм людям заробити, ніж купувати газ у Росії», – зазначив сільський голова Анатолій Лущак.

 

Щоб обігріти дитсадок, школу, сільраду і клуб, у селі використовують будь-яку придатну деревину, що вирубують на закинутих сільськогосподарських угіддях, беруть із заростей канави та узбіччя доріг.

 

«Ми не дозволяємо людям спалювати гілля. Закупивши обладнання, ми перевели опалення на ці ресурси, які використовуємо в комунальній сфері. Наразі ми не витратили ще жодного куба газу», – наголосив сільський голова.

 

Рада Європи визнала Старолисецьку громаду найбільш енергоефективною в Україні.

 

Невдовзі у населеному пункті також планують облаштувати й лінію з виготовлення паливних палетів. Для цього уже заготували великий обсяг деревної стружки.

16.12.2015