Проти кого дружать у Тернополі?

Перше засідання Тернопільської обласної ради (8 грудня) вирізнилося створенням там антисвободівської більшості. Гучно провалився на спробі сісти у крісло голови ради «свободівець» Олег Сиротюк. Не отримала ця партія і жодної іншої керівної посади. Хоч поділ комісій між представниками політсил ще попереду, вже зараз легко спрогнозувати, що головуватимуть там хто завгодно, тільки не «Свобода».  

 

Екс-голова Тернопільської ОДА та екс-кандидат на посаду голови обласної ради Олег Сиротюк

 

Річ у тім, що п'ять із восьми партій, які пройшли в обласну раду Тернопілля цього скликання, створили щось на зразок коаліції і на початку першого засідання підписали відповідну угоду. Об'єдналися депутати фракцій «БПП «Солідарність» (18 депутатів), «Батьківщина» (10), «Самопоміч» (6), «Радикальна партія Олега Ляшка» (5) та «Громадянська позиція» (4). В сумі це дві третини від складу ради, тобто 43 депутати із 64.

 

В опозиції за замовчуванням опинилися партії «Народний контроль» (5 депутатів), УКРОП (3) та друга за чисельністю фракція ВО «Свобода» (13 депутатів).

 

Тож результати голосування за кандидатів на посаду голови обласної ради вже не стали несподіванкою. «За» екс-голову Тернопільської ОДА Олега Сиротюка від «Свободи» висловилися 17 обранців. Натомість Віктор Овчарук від БПП «Солідарність» зібрав аж 44 прихильників з-поміж колеґ-депутатів (троє депутатів не підтримали жодного кандидата).

 

Голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук

 

Новим головою Тернопільсьої обласної ради став донедавна ще заступник голови обласної держадміністрації, який раніше обіймав там-таки посаду заступника начальника департаменту охорони здоров'я, а ще раніше працював лікарем акушером-гінекологом.

  

Далі голосували за заступників. Партійна «драбина» керівного складу ТОР склалася така:

 

голова — Віктор Овчарук (БПП «Солідарність»);

 

перший заступник — Василь Деревляний («Батьківщина»);

 

заступник — Любомир Крупа («Самопоміч»).

 

Любомир Крупа та Вались Деревляний

 

Отже, команда Порошенка відхопила на Тернопіллі ще одну гілку влади. Нагадаємо, що після провалу кандидата від «Солідарності» Ігоря Вонса на бурмистерських перегонах у Тернополі сили кинули на те, щоб зберегти за собою хоч обласну раду. Голова  ОДА Степан Барна багато разів висловлювався на підтримку Вонса й наголошував, що як то буде добре, коли всі ключові посади в області очолять люди з команди президента. І на дві третіх «план» «Солідарності» вдалося виконати. Лікар Овчарук — людина з адміністрації, історик Крупа — теж, хоч і йшов на вибори під прапорами «Самопомочі». «Батьківщинівець» Деревляний також вміє йти на компроміс із владою. Карти сплутав тільки «свободівець» Надал, який міцно засів у кріслі міського голови Тернополя.

 

А ще напередодні в інтернет-ЗМІ Тернополя ширилася інформація про домовленості між Тягнибоком і Тимошенко, якими Сиротюка «пропихали» на крісло очільника облради, а Деревляний у разі підтримки «Свободи» ставав першим заступником. Однак прогнози не справдилися, і «Свобода» несподівано перемістилася в лави опозиції. Наступне засідання сесії обласної ради присвятять створенню постійних комісій та обранню керівництва для них. Бюджетну комісію, за неофіційною інформацією, мають віддати «радикалу» Сергієві Швецю, а з питань соціально-економічного розвитку — Ларисі Римар від «Громадянської позиції».

 

09.12.2015