Львівська обласна рада нового скликання стала до роботи. Відлік нового скликання традиційно почався організаційною сесією, під час якої обирають нового голову, його заступників й утворюють постійній депутатські комісії. Можна стверджувати, що минулося без сенсацій. Як і передбачалося, кістяк нового скликання утворили «Солідарність», «Самопоміч» і «Громадянська позиція», а «Свобода» та УКРОП подалися в опозицію.
Так тепер виглядає президія ЛОР. Знимка Валерія Шмакова
Від охоронця до голови облради
Головою Львівської обласної ради прогнозовано став депутат від БПП «Солідарність» Олександр Ганущин, якого багато місцевих ЗМІ називають людиною, близькою до олігархів Дубневичів. На це є кілька підстав. Як пише ZIK, до обрання Ганущин був помічником народного депутата Ярослава Дубневича на громадських засадах. Крім того, Ганущин брав участь у парламентських кампаніях, внаслідок яких обидва брати стали народними депутатами.
Ганущин був єдиною кандидатурою на посаду голови облради і в процесі його обрання, власне, й оформилася точка розлому в депутатському корпусі. Лідер фракції ВО «Свобода» Руслан Кошулинський заявив, що його політична сила не підтримує кандидатуру Ганущина, бо він, мовляв, не сприятиме консолідації в обласній раді. Одначе своєї кандидатури «свободівці» не висунули.
«Ми приймаємо те, що найбільша фракція подає свого кандидата, але саме особа Олександра Ганущина не буде консолідуючою для всіх учасників сесійної зали. Ця особа дозволила собі дуже неадекватні висловлювання щодо учасників нашої політичної сили, звинувачуючи її у тероризмі та бандитизмі», — сказав Кошулинський.
Уся франкція ВО «Свобода», а це 12 депутатів, оголосили про вихід в опозицію
Невдоволення також звучало у виступах представників Радикальної партії та УКРОПу — останні заявили, що не голосуватимуть за Ганущина, бо переходять в опозицію до влади. Потім вже й «Свобода» зробила заяву про опозиційність. Тож опозиція у новообраній ЛОР офіційно оформилася, чисельність 18 депутатів — 12 «свободіввців» та 6 членів фракції УКРОП.
Усього облрада складається з 84 депутатів, і участь у таємному голосуванні за кандидатуру нового голови взяли 67 депутатів. «За» проголосували 60, «проти» — п'ятеро, один «утримався», а ще один бюлетень визнали недійсним.
Заступників голови облради обирали пакетом. Кандидатури Параски Дворянин від «Самопомочі» та Володимира Гірняка від «Громадської позиції» також були безальтернативними, і «за» проголосували 64 депутати облради.
Параска Дворянин — телевізійний та радійний журналіст з великим досвідом роботи у професії. Натомість досвіду управлінської роботи катма
Обрання першим заступником голови облради пані Дворянин стало певною несподіванкою, бо перед сесією більше говорили про те, що цю посаду обійме Володимир Гірняк як людина, що має вагомий депутатський досвід у Львівській міській раді. Натомість пані Параска досвіду роботи в органах самоврядування не має зовсім. Є припущення, що такий розподіл посад у президії ЛОР є частиною угоди між «Солідарністю» та «Самопоміччю». У відповідь наче Львівська міська рада призначить секретарем ради представника БПП «Солідарність». Чи справдиться ця версія, можна буде переконатися вже найближчого вівторка, на який призначено першу сесію нової міської ради.
Олександр Ганущин, якому цієї весни виповнилося 37 років, після обрання посунув свого попередника Олега Панькевича з першої сходинки у номінації наймолодший обласний голова — Панькевичу на момент обрання головою ЛОР було 38. Та казати, що Ганущин молодий і не має управлінського досвіду, не можна, хоча він й починав свою кар'єру охоронцем у фірмі «Ірис». Та потім доля зв'язала його з народним депутатом Петром Олійником, який очолив обласну організацію партії «Наша Україна». Після Помаранчевої революції Ганущин став начальником відділу забезпечення роботи, а відтак очолив апарат ЛОДА, ставши потім ще й заступником голови. Крім того, в Олександра Ганущина вагомий досвід роботи депутатом в обласній раді.
Люди, з якими працював новообраний голова Львівської облради, характеризують його як фахового управлінця і дуже кваліфікованого депутата, який розуміється на тонкощах процедури ухвалення рішень і в разі потреби може як посприяти проходженню певних ухвал, так і максимально ускладнити цей процес, спираючись виключно на норми реґламенту. Саме тому новому голові не важко буде входити в обов'язки, бо нічого надзвичайно нового у цій роботі для нього немає.
Водночас легенькою інтриґою для зацікавлених є те, чи спробує новий голова провадити бодай частково самостійну політику, чи йтиме у фарватері братів Дубневичів, чиїм висуванцем його відкрито називають і медії, і депутати обласної ради.
Комісії поділили між переможцями
Розподіл постійних комісій пройшов у приблизно такому самому ключі. Руслан Кошулинський після заяви про те, що його партія йде в опозицію, запропонував раді віддати «Свободі» бюджетну комісію та функції контролю, бо це відповідатиме демократичними принципам. Однак ця пропозиція не знайшла відгуку серед решти депутатського корпусу й «Свободі» не дісталася посада голови жодної з комісій.
Відтак 4 комісії відійшли БПП «Солідарність». Причому, три з них, на радість усім прихильникам конспірології, очолили люди, близькі до братів Дубневичів.
Так, головою бюджетної комісії став колишній помічник Ярослава Дубневича Олег Домчак, комісію з питань дорожнього господарства, інфраструктури, реґулювання земельних відносин, адміністративно-територіального устрою, планування території та архітектури очолив Володимир Саган, який очолює «Фонд братів Дубневичів», а раніше працював на різних посадах у «Корпорації КРТ». Певна пікантність полягає в тому, що пан Домчак за освітою є вчителем фізкультури, а пан Саган — викладачем історії.
Брати Ярослав та Богдан Дубневичі тепер у команді БПП. Їхні люди в ЛОР отримали ключові пости
Натомість головний лікар обласної лікарні і тестьовий Богдана Дубневича Михайло Гичка цілком за профілем очолив комісію з питань охорони здоров'я, материнства, соціального захисту, молодіжної політики фізичної культури та спорту. Михайло Дзюдзь очолив комісію з питань законності, правоохоронної діяльності, дотримання прав людини та військових проблем.
Ще три постійні комісії ЛОР очолили представники «Самопомочі»: керівник АТП-1 Михайло Сидорович став головою комісії з питань паливно-енергетичного комплексу, транспорту, перевезень та зв'язку; Тарас Вервега очолив комісію з питань євроінтеґрації, дереґуляції, зовнішньоекономічної діяльності, транскордонного співробітництва, агропромислового комплексу та зв'язків з українцями за кордоном, а Роман Кізима став головою комісії з питань депутатської діяльності, етики, реґламенту, свободи.
Дві комісії «віддали» «Батьківщині». Ігор Комарницький (свого часу, зазначимо, теж крутився в колах Дубневичевої команди) очолив майнову комісію, а його колеґа Володимир Вантух — комісію з питань науки та освіти.
Лідер «радикалів» Юрій Візняк став головою комісії з питань культури, історико-культурної спадщини, туризму, духовного відродження та засобів масової інформації. Андрій Білоус з «Народного контролю» став головою комісії з питань екології, природних ресурсів та рекреації. Лідер фракції НРУ Богдан Гагалюк очолив комісію з питань будівництва, житлово-комунального господарства, енергоефективності, альтернативної енергетики, промисловості та інвестиційної політики.
Наступне зсідання Львівська обласна рада призначила на 8 грудня.
20.11.2015