Уряд віддасть 4 західноукраїнські митниці британцям.

Львівською, Закарпатською, Волинською та Чернівецькою митницями в рамках експерименту протягом 2-3 років керуватиме європейська компанія, яку оберуть за допомогою тендера, розповів народний депутат Руслан Демчак, передає Український погляд.

 

«Наразі, Уряд України, у відповідності з міжнародним досвідом, має намір укласти угоду терміном на 2-3 роки з однією з європейських компаній, якій передадуть для спільного управління українські митниці. Тобто, буде подвійне паралельне управління та спільний прозорий аудит», – зазначив народний депутат.

 

До кінця тижня мають бути оголошений тендер та критерії, за якими буде запрошена іноземна компанія до співпраці, наголосив Руслан Демчак.

 

«Найбільш імовірним партнером у цій реформі може стати британська компанія Crown Agents, яка працює з клієнтами в понад 100 країнах. Спеціалісти британської компанії надають консультації в різних галузях та проектах. Наприклад, із останніх це реалізація проекту «Гармонізація системи державних закупівель в  Україні зі  стандартами ЄС», основною метою якого є реформа системи державних закупівель, відповідно до принципів ЄС. Вартість проекту становить 4 млн. євро», – розповів парламентар.

 

«Наголошую, в Україні ця співпраця не означає повного  управління іноземною компанією українською  митницею. Мова йде, насамперед, про надання консультаційних послуг із побудови ефективного кадрового потенціалу, автоматизації процесів, аналізу законодавчого забезпечення та моніторингу вантажів у складі спеціальних операційних груп.  Крім того, наголошувалося, що Кабмін хоче в порядку експерименту віддати на першому етапі тільки 4 з 25 митниць в управління іноземній компанії (Закарпатську, Львівську, Волинську та Чернівецьку)», – сказав народний депутат.

 

Він наголосив, що за словами експертів, абсолютно реально після проведення тендерних процедур, запустити пілотний проект уже зі січня 2016 року, а до квітня можливо повністю реалізувати процес залучення іноземців до спільного управління митницями.

17.11.2015