Верховна Рада ухвалила на вівторковому засіданні низку законів, необхідних для виконання плану дій щодо лібералізації візового режиму Європейським союзом.
Зокрема, як повідомляє УНІАН, парламент проголосував за створення Національної аґенції з розшуку та управління активами, одержаними злочинним шляхом. "За" проект № 3040 проголосувало 260 народних депутатів.
Як розповів голова "антикорупційного" комітету ВР Єгор Соболєв, основною функцією агентства є зберігання і реєстр арештованого майна.
Перший заступник голови Верховної Ради Андрій Парубій додав, що реалізація арештованого майна має відбуватися лише за рішенням суду або на прохання та за згодою власника. "Це надзвичайно революційний крок вперед у боротьбі з корупцією", – прокоментував Парубій.
Згідно з законом, Нацагентство є центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері виявлення та розшуку активів, на які може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, та/або з управління активами, на які накладено арешт або які конфісковано у кримінальному провадженні. Аґенція підзвітна Верховній Раді, підконтрольна та відповідальна перед Кабінетом міністрів. Щороку цей орган проходитиме обов'язковий зовнішній аудит міжнародною аудиторською компанією.
Окремо ВР ухвалила закон, який дозволяє арешт майна, що може бути доказом злочину, або якщо воно отримане злочинним шляхом (№2540). "За" – 291 депутат.
Закон встановлює, що арештом майна є тимчасове позбавлення за рішенням суду права на відчуження, розпорядження та користування майном, щодо якого є підстави вважати, що воно є предметом, засобом чи знаряддям вчинення злочину, доказом злочину, якщо що придбане злочинним шляхом, є доходом від злочину, отримано за рахунок доходів від вчиненого злочину. Арешт майна застосовується щодо підозрюваного, обвинуваченого або засудженого. Підставою для арешту майна є наявність постанови суду.
Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк зазначив, що після прийняття цього закону депутатам і владі ще слід отримати юридичний висновок Євросоюзу, адже в ЄС може бути інакше бачення документа. "Якщо відповідно до цього юридичного висновку станеться так, що закон, який щойно прийнятий, не приймається Європейською комісією як такий, який відповідає європейському законодавству, то або президент України внесе відповідні пропозиції до парламенту, або ми переголосуємо цей законопроект з метою отримання безвізового режиму", – попередив прем'єр.
Також парламент вніс зміни до Кримінального та Цивільного кодексів України щодо вдосконалення інституту спеціальної конфіскації "з метою усунення корупційних ризиків при її застосуванні” (№2541а). "За" – 272 депутати.
10.11.2015