Такими є прогнози експертів Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), що вони їх виклали у щорічній доповіді – повідомила інформаційна агенція Reuters.
На думку виконавчого директора МЕА Фатіха Бірола, за підсумками 2015 року інвестиції в нафтову галузь скоротяться більш ніж на 20%, і така тенденція, найімовірніше, триватиме й наступного року, що відчутно позначиться на нафтовому ринку.
Базовий сценарій, прогнозований експертами, припускає, що добовий попит на нафту щороку зростатиме на 900 тисяч барелів, а до 2040 року досягне 103,5 млн барелів. На зростання попиту також вплине енергоспоживання Китаю, яке, на думку аналітиків, через 25 років може удвічі перевищити аналогічний показник США. Свій вплив вчинить і зростання економіки Індії.
У доповіді також розглядається сценарій, за якого ціни на нафту можуть залишатися низькими і значно довше. Так, у зв'язку з витісненням з ринку високозатратних виробників сировини залежність від цінової політики близькосхідних експортерів може досягти рівня 1970-х років.
Уповільнення зростання попиту на нафту в 2016 році експерти МЕА пов'язують з уповільненням економічного зростання у цілому світі.
Раніше представник Кувейту в ОПЕК Мохаммед аль-Шатті заявляв, що надлишок нафти на світовому ринку зберігатиметься протягом найближчих п'яти років, оскільки нафтовики з країн Близького Сходу нарощують видобуток.
Цього понеділка ціни на нафту почали незначно зростати після падіння за підсумками трьох попередніх сесій. У вівторок зранку нафта марки Brent торгувалася за ціною 48 доларів за барель.
10.11.2015