Сепаратисти висунули ультиматум на тристоронніх переговорах.

Представники організацій "ДНР" і "ЛНР" під час переговорів тристоронньої контактної групи та її підгруп виставили Україні ультиматум, чим намагаються зруйнувати будь-який подальший діалог.

 

Про це заявив представник України в політичній підгрупі контактної групи Роман Безсмертний у коментарі "Українській правді".

 

"Під час роботи підгрупи з політичних питань представниками наших візаві було запропоновано документ, який би я назвав ультиматумом", – зауважив Безсмертний. За словами парламентера, в документі найнеприйнятнішим було те, що "ДНР" і "ЛНР" наполягають на сепаратних виборах восени. "При цьому вони проводять свої вибори, базуючись не на законодавстві України, а на якихось своїх положеннях і правилах", – додав Безсмертний. Натомість Україна, на думку сепаратистів, мусить вирішити чотири питання. "Це ввести в дію закон про особливий порядок місцевого самоврядування, прийняти модальності виборів у редакції, запропонованій представниками окремих районів Донецької і Луганської області, прийняти і ввести в дію закон про амністію і переголосувати Конституцію України в запропонованій ними редакції", – розповів екс-посол України у Білорусі.

 

"Тільки після цього вони дозволять собі, щоб вибори в інших сільських і селищних радах відбулися 21 лютого", – зазначив Безсмертний.

 

За словами представника переговорної групи, ОБСЄ теж потрактувала вимоги "Д/ЛНР" як ультиматум. "Хочу наголосити, що все що робилося в групі до цього, робилося, щоб уникнути виборів 18 жовтня і 1 листопада, бо вони фактично руйнують будь-який подальший діалог. Тому українська сторона сприйняла сьогоднішні заяви як ультиматум. Так їх сприйняли і представники ОБСЄ", – прокоментував Безсмертний.

 

Представник ОБСЄ у контактній групі Мартін Сайдик заявив, що дискусія справді точилася навколо того ідеї провести місцеві вибори 21 лютого. "З'ясувалося, що, не зважаючи на цю пропозицію, вибори все ж пройдуть 18 жовтня і 1 листопада", – зазначив Сайдик. Він також повідомив, що сторонам не вдалося досягнути домовленості про відведення озброєнь калібром менше 100 мм на Донбасі, повідомляє "Укрінформ"

 

23.09.2015